My Favorite Movies


  SweetPetite69655536's Rating My Rating
1
The Journey of August King (1996,  PG-13)
Click to Rate
2
I Like It Like That (1994,  R)
Click to Rate
3
Cidade de Deus, (City of God) (2003,  R)
Click to Rate
4
Water (2005,  PG-13)
Click to Rate
5
Monsoon Wedding (2001,  R)
Click to Rate
6
The Five Heartbeats (1991,  R)
Click to Rate
7
The Color Purple (1985,  PG-13)
Click to Rate
8
Idlewild (2006,  R)
Click to Rate
9
ATL (2006,  PG-13)
Click to Rate
10
Salaam Bombay! (1988,  Unrated)
Click to Rate
11
The Secret Garden (1993,  G)
Click to Rate
12
Princesas (2005,  Unrated)
Click to Rate
13
Chocolat (2000,  PG-13)
Click to Rate
14
Yesterday (2004,  Unrated)
Click to Rate
15
Quinceañera (Echo Park, L.A.) (2005,  R)
Click to Rate
16
Car Wash (1976,  PG)
Click to Rate
17
Jungle Fever (1991,  R)
Click to Rate
18
Crooklyn (1994,  PG-13)
Click to Rate
19
Lackawanna Blues (2005,  Unrated)
Click to Rate
20
Their Eyes Were Watching God (2005,  Unrated)
Click to Rate
21
Maria Full of Grace (2004,  R)
Click to Rate
22
The Joy Luck Club (1993,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments