My Favorite Movies


  tahakhan151's Rating My Rating
1
The Grudge 2 (2006,  PG-13)
The Grudge 2
hoorro
2
The Grudge (2004,  PG-13)
The Grudge
horror
3
The Amityville Horror (1979,  R)
4
Funny Games (2008,  R)
5
Om Shanti Om (2007,  Unrated)
Om Shanti Om
my movie
6
Partner (2007,  Unrated)
Partner
not tooo bad but good see it
7
The Pink Panther (2006,  PG)
The Pink Panther
pin panther when you will have your wife
8
Trail of the Pink Panther (1982,  PG)
Trail of the Pink Panther
i want to see your wife
9
The Amityville Horror (2005,  R)
10
Night of Dark Shadows (Curse of Dark Shadows) (1971,  Unrated)
11
Dark Ride (2006,  R)
12
Dark Prince: The True Story of Dracula (Dracula - The Dark Prince) (2000,  R)
13
Dhol (2007,  Unrated)
14
Apna Sapna Money Money (2006,  Unrated)
15
The Devil & Daniel Webster (All That Money Can Buy) (1941,  Unrated)
16
Hate Crime (2005,  R)
Hate Crime
crime
17
Deadly Skies (Force of Impact)(Ultimate Limit) (2007,  Unrated)
18
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995,  R)
19
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
Spider-Man 3
goona see it
20
Spider-Man (2002,  PG-13)
Spider-Man
spider web tingling
21
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
Spider-Man 2
another one
22
Spider Forest (2005,  Unrated)
Spider Forest
spider forets not bad see it
23
Nightmare Man (2006,  R)
Nightmare Man
wow not bad
24
Night on Earth (1991,  R)
25
Night of the Demons II (1994,  R)
26
Acceleracers: Speed of Silence (2005,  Unrated)
27
Speed Demon (2003,  R)
28
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
start grid drift
29
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
cars only cars
30
The Fast and the Furious (2001,  PG-13)
31
Tom and Jerry - The Fast and the Furry (,  Unrated)
Tom and Jerry -  The Fast and the Furry
you are tom iam jerry
32
Hitman (2007,  R)
Hitman
wat a movie
33
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
Scary Movie 4
great
34
Scary Movie 2 (2001,  R)
Scary Movie 2
betters than before
35
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
Scary Movie 3
good
36
Scary Movie (2000,  R)
Scary Movie
not scray not too much
37
Zoo (2007,  Unrated)
Zoo
elephabt
38
Pumpkinhead II: Blood Wings (Pumpkinhead 2: The Demon Returns) (1994,  R)
Pumpkinhead II: Blood Wings (Pumpkinhead 2: The Demon Returns)
pumpkin will hit on your head
39
Violent Men (1955,  Unrated)
40
Stormy Weather (1943,  Unrated)
41
Dirty Harry (1971,  R)
42
Swiss Family Robinson (1960,  G)
43
Lords of Dogtown (2005,  PG-13)
44
The Black Gestapo (2004,  R)
45
Frozen Land (Paha maa) (2006,  Unrated)
Frozen Land (Paha maa)
you goona be frozen
46
Evergreen (2004,  PG-13)
Evergreen
ever green only green
47
Promised Land (2004,  Unrated)
48
Return to the Land of Wonders (,  Unrated)
49
Scooby-Doo (2002,  PG)
Scooby-Doo
1 good
50
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed (2004,  PG)
Scooby-Doo 2 - Monsters Unleashed
better than before
51
What's New Scooby-Doo, Vol. 7 - Ghosts on the Go (,  Unrated)
What's New Scooby-Doo, Vol. 7 - Ghosts on the Go
this a volume not movie that i can rate it
52
Scooby Doo in Where's My Mummy (2005,  Unrated)
Scooby Doo in Where's My Mummy
mumy is in your home
53
What's New Scooby-Doo, Vol. 6 - Monster Matinee (,  Unrated)
54
What's New Scooby-Doo, Vol. 5 - Sports Spooktacular (,  Unrated)
55
Scooby Doo Meets Batman (,  Unrated)
56
What's New Scooby-Doo, Vol. 1 - Space Ape at the Cape (,  G)
57
What's New Scooby-Doo, Vol. 3 - Halloween Boos and Clues (,  Unrated)
58
Aloha, Scooby-Doo! (2005,  Unrated)
59
What's New Scooby-Doo, Vol. 2 - Safari So Good! (,  G)
60
Batman (1989,  PG-13)
61
The Batman (An Evening with Batman and Robin) (1943,  Unrated)
62
Batman Begins (2005,  PG-13)
63
Batman - Mask of the Phantasm (1993,  PG)
64
Batman Returns (1992,  PG-13)
65
Batman & Robin (1997,  PG-13)
66
Batman Forever (1995,  PG-13)
67
Batman: The Movie (1966,  PG)
68
300 (2007,  R)
69
Lady in the Water (2006,  PG-13)
70
Silent Night, Deadly Night - Pt. 5: the Toy Maker (1991,  R)
71
Silent Night, Bloody Night (1973,  R)
72
Silent Night, Deadly Night (1984,  R)
73
The Navy vs. the Night Monsters (The Night Crawlers) (1966,  Unrated)
74
Attack of the Crab Monsters (1957,  Unrated)
75
Monsters, Inc. (2001,  G)
76
Eagle vs. Shark (2007,  R)
77
The Prisoner of Shark Island (1936,  Unrated)
78
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
79
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
80
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
81
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
82
Discovering the Real World of Harry Potter (2001,  Unrated)
83
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  PG)
84
Don (1978,  Unrated)
85
The Alien Factor (1978,  Unrated)
86
Don (2006,  Unrated)
87
AVP - Alien Vs. Predator (2004,  PG-13)
88
Gojira VS Supesugojira (Godzilla vs. Space Godzilla) (1994,  Unrated)
89
Scooby-Doo and the Alien Invaders (2000,  Unrated)
90
King Kong vs. Godzilla (1963,  Unrated)
91
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
92
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
93
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
pirates are you
94
Sin City (2005,  R)
95
Sin City 2 (2011,  Unrated)
96
Sin City 3 (,  Unrated)
97
Sin: The Movie (2000,  Unrated)
98
The Fog (2005,  PG-13)
99
House of Sand and Fog (2003,  R)
100
Fog Island (1945,  Unrated)
101
The Mummy: Tomb of the Dragon Emperor (2008,  PG-13)
102
Ancient Evil: Scream of the Mummy (Bram Stoker's Legend of the Mummy 2) (1999,  Unrated)
103
The Mummy (1999,  PG-13)
104
The Mummy (1932,  Unrated)
105
The Mummy (1959,  Unrated)
106
Mummy-Ji - She Rocks!! (2000,  Unrated)
107
The Mummy (1932,  Unrated)
108
The Eternal: Kiss of the Mummy (1998,  R)
109
Tale of the Mummy (1998,  R)
110
Mummy an the Armadillo (,  R)
111
The Mummy Returns (2001,  PG-13)
112
Mummy Maniac (2007,  Unrated)
113
Wild Guitar (1962,  Unrated)
114
Weekend With Kate (1990,  Unrated)
115
Dead People (Messiah of Evil)(Revenge of the Screaming Dead)(The Second Coming) (1973,  R)
Dead People (Messiah of Evil)(Revenge of the Screaming Dead)(The Second Coming)
well enough to see
116
Manhattan Baby (Evil Eye) (The Possessed) (Eye of the Evil Dead) (1984,  R)
Manhattan Baby (Evil Eye) (The Possessed) (Eye of the Evil Dead)
babay man
117
Evil Dead 2 (1987,  R)
Evil Dead 2
not forgot to be dead
118
Army of Darkness (1993,  R)
Army of Darkness
darkeness only darkeness
119
The Evil Dead (1981,  NC-17)
120
Evil Dead Trap (1988,  Unrated)
Evil Dead Trap
dead trap gonna fall in it
121
Resident Evil (2002,  R)
122
Resident Evil - Apocalypse (2004,  R)
123
Resident Evil: Extinction (2007,  R)
124
Resident Alien (1991,  Unrated)
125
See No Evil, Hear No Evil (1989,  R)
126
Behind Enemy Lines II: Axis of Evil (2006,  R)
127
Jerry and Tom (1992,  R)
128
Tom and Jerry - Whiskers Away (1952,  G)
129
Tom and Jerry Blast Off to Mars (2005,  Unrated)
130
Tom and Jerry: Paws for a Holiday (2004,  Unrated)
131
Tom and Jerry - The Movie (1992,  G)
132
Tom and Jerry: The Magic Ring (2002,  Unrated)
133
Delirious (1991,  PG)
134
Straight Talk (1992,  PG)
135
Someone to Watch over Me (1987,  R)
136
Tom and Jerry:Hijinks and Shrieks (2003,  G)
137
What the Deaf Man Heard (1997,  PG)
138
Brooklyn Rules (2007,  R)
139
95 Miles to Go (2004,  R)
140
Green Green Water (2005,  Unrated)
141
Calendar Girl (1993,  PG-13)
142
Arizona Dream (1993,  R)
143
Ring Around the Rosie (Fear Itself: Dark Memories) (2006,  R)
144
It's the Old Army Game (1926,  Unrated)
145
Ring of Fire (1991,  Unrated)
146
The Ring (2002,  PG-13)
147
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
148
The Ring Two (2005,  PG-13)
149
The Tangerine Bear (2000,  Unrated)
150
Ring of Darkness (2004,  R)
151
Ring of Fire - The Emile Griffith Story (2005,  Unrated)
152
Sing Faster - The Stagehands' Ring Cycle (1999,  Unrated)
153
Ring Virus (1999,  Unrated)
154
Ring of Bright Water (1969,  G)
155
Closing the Ring (2007,  R)
156
The Engagement Ring (2005,  Unrated)
157
Ring Girls (2005,  Unrated)
158
Ring of the Nibelungs (Dark Kingdom: The Dragon King)(Sword of Xanten) (2006,  PG-13)
159
A Ring of Endless Light (2002,  G)
160
Ring of Fire 3: Lion Strike (1995,  R)
161
Ring of Fire II: Blood and Steel (1993,  R)
162
Ring of Fire (1991,  R)
163
The Ring (1927,  Unrated)
164
The Seven Samurai (Shichinin no Samurai) (1954,  Unrated)
165
The Last Samurai (2003,  R)
166
Rurôni Kenshin: Seisô hen, (Samurai X: Reflection) (2001,  Unrated)
167
Samurai X - Trust & Betrayal (1999,  Unrated)
168
The Twilight Samurai (Tasogare Seibei) (2004,  Unrated)
169
The Truth About Cats & Dogs (1996,  PG-13)
170
Cats & Dogs (2001,  PG)
171
Like Cats and Dogs (2004,  Unrated)
172
The Little Rascals - Little Papa, Dogs Is Dogs, Sprucin' Up (,  Unrated)
173
Hard Target (1993,  R)
174
The Target (The Piano Player) (2002,  Unrated)
175
Moving Target (1988,  Unrated)
176
Target (1985,  R)
177
Target Earth (1954,  Unrated)
178
First Target (2000,  Unrated)
179
Target Earth (1998,  Unrated)
180
Target (1995,  Unrated)
181
Bloodfist V: Human Target (1994,  R)
182
Cible émouvante (Wild Target) (1993,  Unrated)
183
Brass Target (1978,  PG)
184
Harper (The Moving Target) (1966,  Unrated)
185
The Tall Target (1951,  Unrated)
186
The Hard Corps (2006,  R)
187
House of the Dead 2: Dead Aim (All Guts No Glory) (2006,  R)
188
Flight of the Living Dead: Outbreak on a Plane (Plane Dead) (2007,  Unrated)
189
Dead Dudes in the House (The Dead Come Home)(The House on Tombstone Hill)(The Road) (1991,  Unrated)
190
The Dead (1987,  PG)
191
Ghost Stories: Walking with the Dead (1986,  Unrated)
192
Dead Clowns (2007,  R)
193
DOA: Dead or Alive (2007,  PG-13)
194
Half Past Dead 2 (2006,  R)
195
Night of the Living Dead 3D (2006,  R)
196
Return of the Living Dead 5: Rave to the Grave (2005,  R)
197
Shadow: Dead Riot (2005,  R)
198
Shisha no Sho (The Book of the Dead) (2005,  Unrated)
199
In the Shadow of the Moon (2007,  PG)
200
Robotech: The Shadow Chronicles (2006,  PG)
201
Shadow Company (2007,  Unrated)
202
Shadows In The Sun (The Shadow Dancer) (2005,  Unrated)
203
Shadow Boxers (2000,  Unrated)
204
The Shadow Conspiracy (1997,  R)
205
Shadow of the House (2007,  Unrated)
206
As the Shadow (Come l'ombra) (,  Unrated)
207
Brother's Shadow (2006,  Unrated)
208
Shadow of Afghanistan (,  Unrated)
209
Shadow of the Vampire (2000,  R)
210
The Shadow (1994,  PG-13)
211
Shadow Hours (2000,  R)
212
Casey's Shadow (1978,  PG)
213
Go do gaai bei (Full Alert) (High Level Readiness) (2000,  Unrated)
214
In The Red (Red Lined) (,  R)
215
Red Road (2007,  Unrated)
216
Le Ballon Rouge (The Red Balloon) (1956,  Unrated)
217
Blood Tea and Red String (2006,  Unrated)
218
Red Doors (2005,  R)
219
Lewis Black: Red, White & Screwed (2006,  Unrated)
220
Forty Shades of Blue (2005,  R)
221
Red Rose (2004,  Unrated)
222
Red Dust (2004,  R)
223
Three Colors: Red (Trois couleurs: Rouge) (1994,  R)
224
La Ardilla roja (The Red Squirrel) (1993,  Unrated)
225
Red Sorghum (Hong gao liang) (1987,  Unrated)
226
Fatherland (Singing the Blues in Red) (1986,  Unrated)
227
Red-Headed Stranger (1986,  R)
228
Red, White and Zero (The White Bus) (1967,  Unrated)
229
Ocean Wonderland (2003,  Unrated)
230
Ocean Voyagers (,  Unrated)
231
The Deep End of the Ocean (1999,  PG-13)
232
Ocean Oasis (2000,  Unrated)
233
Ocean Odyssey (2006,  Unrated)
234
Apollo 12: Ocean of Storms (,  Unrated)
235
Umi ga kikoeru (I Can Hear the Sea) (The Ocean Waves) (1993,  PG)
236
Shark rosso nell'oceano (Devilfish)(Devouring Waves)(Monster Shark)(Red Ocean) (1984,  R)
237
Monster from the Ocean Floor (Monster Maker) (1954,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments