Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  taishadurr1's Rating My Rating
1
The Notebook (2004,  PG-13)
Click to Rate
2
Grease (1978,  PG)
Click to Rate
3
Mean Girls (2004,  PG-13)
Click to Rate
4
Pretty Woman (1990,  R)
Click to Rate
5
50 First Dates (2004,  PG-13)
Click to Rate
6
Back to the Future (1985,  PG)
Click to Rate
7
The Green Mile (1999,  R)
Click to Rate
8
P.S. I Love You (2007,  PG-13)
Click to Rate
9
Tammy and the Doctor (1963,  Unrated)
Click to Rate
10
Double Trouble (1983,  Unrated)
Click to Rate
11
Elvis (2005,  Unrated)
Click to Rate
12
Elvis: Memories of the King (2007,  Unrated)
Click to Rate
13
Elvis and Anabelle (2007,  Unrated)
Click to Rate
14
Elvis Costello: The Juliet Letters (2006,  Unrated)
Click to Rate
15
Elvis: Up Close and Personal (2006,  Unrated)
Click to Rate
16
All We Are Saying (2005,  Unrated)
Click to Rate
17
Elvis: The Birth of Rock N' Roll (2004,  Unrated)
Click to Rate
18
Fixing Frank (2002,  Unrated)
Click to Rate
19
200 Cadillacs (2002,  Unrated)
Click to Rate
20
Elvis: The Final Chapter (2001,  Unrated)
Click to Rate
21
Elvis Is Alive (1999,  Unrated)
Click to Rate
22
Fanny and Elvis (1999,  Unrated)
Click to Rate
23
Bloodsport IV: The Dark Kumite (1998,  R)
Click to Rate
24
Elvis: The Complete Story (1996,  Unrated)
Click to Rate
25
This Is Elvis (1981,  PG)
Click to Rate
26
Clambake (1967,  Unrated)
Click to Rate
27
King Creole (1958,  PG)
Click to Rate
28
Magazine Gap Road (,  Unrated)
Click to Rate
29
Altered by Elvis (,  Unrated)
Click to Rate
30
Before the Music Dies (,  Unrated)
Click to Rate
31
Jailhouse Rock (1957,  Unrated)
Click to Rate
32
G.I. Blues (1960,  PG)
Click to Rate
33
Paradise, Hawaiian Style (1966,  G)
Click to Rate
34
I Know What You Did Last Summer (1997,  R)
Click to Rate
35
I Still Know What You Did Last Summer (1998,  R)
Click to Rate
36
I'll Always Know What You Did Last Summer (2006,  R)
Click to Rate
37
Halloween H2O (1998,  R)
Click to Rate
38
H2O (1929,  Unrated)
Click to Rate
39
Miss Congeniality 2 - Armed and Fabulous (2005,  PG-13)
Click to Rate
40
Miss Congeniality (2000,  PG-13)
Click to Rate
41
The Dark Night (La noche oscura) (,  Unrated)
Click to Rate
42
Glitter (2001,  PG-13)
Click to Rate
43
The Passion of the Christ (2004,  R)
Click to Rate
44
En Passion (A Passion) (The Passion of Anna) (1969,  R)
Click to Rate
45
Amazing Grace (2007,  PG)
Click to Rate
46
Tuck Everlasting (2002,  PG)
Click to Rate
47
Liar Liar (1997,  PG-13)
Click to Rate
48
Big Fat Liar (2002,  PG)
Click to Rate
49
The Sisterhood of the Traveling Pants (2005,  PG)
Click to Rate
50
The Sisterhood of the Traveling Pants 2 (2008,  PG-13)
Click to Rate
51
The Matrix (1999,  R)
Click to Rate
52
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments