My Favorite Movies
| Takeishablake4734631's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Friday (1995, R) |
|
| 2 |
Coming to America (1988, R) |
|
| 3 |
The Color Purple (1985, PG-13) |
|
| 4 |
Norbit (2007, PG-13) |
|
| 5 |
Madea Goes to Jail (2009, PG-13) |
|
| 6 |
House Party 3 (1994, R) |
|
| 7 |
Dance Flick (2009, PG-13) |
|
| 8 |
Grease (1978, PG) |
|
| 9 |
Dirty Dancing (1987, PG-13) |
|
| 10 |
Speed (1994, R) |
|
| 11 |
Livin' Large (1991, R) |
|
| 12 |
Forrest Gump (1994, PG-13) |
|
| 13 |
New Jack City (1991, R) |
|
| 14 |
Love and Basketball (2000, PG-13) |
|
| 15 |
Straight Out of Brooklyn (1991, R) |
|
| 16 |
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in The Hood (1996, R) |
















