My Favorite Movies


  takelotswithalcohol's Rating My Rating
1
Battle Royale (Batoru Rowaiaru) (2001,  Unrated)
2
Watchmen (2009,  R)
Watchmen
Perfection.
3
Iron Man (2008,  PG-13)
4
A Clockwork Orange (1971,  R)
5
The Crow (1994,  R)
6
Versus (2001,  Unrated)
Versus
I absolutely loved this film.Sure,I would of liked to of seen a different setting other then the forest.But damn,I thought it was pretty near perfect.Watched it again straight after the first viewing.
7
The Road to El Dorado (2000,  PG)
8
Blue Spring (2002,  Unrated)
9
Hercules (1997,  G)
10
Shaun of the Dead (2004,  R)
11
Mulan (1998,  G)
12
The City of Violence (Jjakpae) (2006,  Unrated)
13
Kung Fu Hustle (2005,  R)
14
Casshern (2004,  Unrated)
15
Oldboy (2005,  R)
16
The Blind Swordsman: Zatoichi (2003,  R)
17
All About Lily Chou-Chou (Riri Shushu no subete) (2002,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments