My Favorite Movies
| takemealongcc's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Transylvania 6-5000 (1985, PG) |
|
| 2 |
Superstar (1999, PG-13) |
|
| 3 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
| 4 |
Ferris Bueller's Day Off (1986, PG) |
|
| 5 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
| 6 |
The Wedding Singer (1997, PG-13) |
|
| 7 |
The Breakfast Club (1985, R) |
|
| 8 |
Say Anything... (1989, PG-13) |
|
| 9 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
| 10 |
American Pie (1999, R) |
|
| 11 |
Spaceballs (1987, PG) |
|
| 12 |
Dirty Dancing - Havana Nights (2004, PG-13) |
|
| 13 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 14 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
| 15 |
The Ice Pirates (1984, PG) |
|
| 16 |
The Dark Crystal (1982, PG) |
|
| 17 |
The Muppet Movie (1979, G) |
|
| 18 |
Elizabethtown (2005, PG-13) |
|
| 19 |
Innerspace (1987, PG) |
|
| 20 |
SpaceCamp (Space Camp) (1986, PG) |
|
| 21 |
Catch and Release (2007, PG-13) |





















