My Favorite Movies


  TakeMeAsIAMorJusLeav's Rating My Rating
1
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
Click to Rate
2
13 Going on 30 (Suddenly 30) (2004,  PG-13)
Click to Rate
3
50 First Dates (2004,  PG-13)
Click to Rate
4
A Cinderella Story (2004,  PG)
Click to Rate
5
A Walk to Remember (2002,  PG)
Click to Rate
6
Accepted (2006,  PG-13)
Click to Rate
7
Ace Ventura - When Nature Calls (1995,  PG-13)
Click to Rate
8
Ace Ventura: Pet Detective (1994,  PG-13)
Click to Rate
9
American Pie (1999,  R)
Click to Rate
10
American Pie 2 (2001,  R)
Click to Rate
11
American Wedding (2003,  R)
Click to Rate
12
Anger Management (2003,  PG-13)
Click to Rate
13
ATL (2006,  PG-13)
Click to Rate
14
Austin Powers - International Man of Mystery (1997,  PG-13)
Click to Rate
15
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me (1999,  PG-13)
Click to Rate
16
Baby Boy (2001,  R)
Click to Rate
17
Back to the Future (1985,  PG)
Click to Rate
18
Back to the Future Part II (1989,  PG)
Click to Rate
19
Bad Boys (1995,  R)
Click to Rate
20
Bad Boys II (2003,  R)
Click to Rate
21
Beauty and the Beast (1991,  G)
Click to Rate
22
Big Daddy (1999,  PG-13)
Click to Rate
23
Big Momma's House (2000,  PG-13)
Click to Rate
24
Billy Madison (1995,  PG-13)
Click to Rate
25
Blades of Glory (2007,  PG-13)
Click to Rate
26
Bring It On (2000,  PG-13)
Click to Rate
27
Bring It On: All or Nothing (2006,  PG-13)
Click to Rate
28
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Click to Rate
29
Cheaper by the Dozen (2003,  PG)
Click to Rate
30
Click (2006,  PG-13)
Click to Rate
31
Clueless (1995,  PG-13)
Click to Rate
32
Coach Carter (2005,  PG-13)
Click to Rate
33
Collateral (2004,  R)
Click to Rate
34
Coming to America (1988,  R)
Click to Rate
35
Cool Runnings (1993,  PG)
Click to Rate
36
Coyote Ugly (2000,  PG-13)
Click to Rate
37
Cruel Intentions (1999,  R)
Click to Rate
38
Diary of a Mad Black Woman (2005,  PG-13)
Click to Rate
39
Disney's Aladdin (1992,  G)
Click to Rate
40
Dodgeball - A True Underdog Story (2004,  PG-13)
Click to Rate
41
Elf (2003,  PG)
Click to Rate
42
Failure to Launch (2006,  PG-13)
Click to Rate
43
Finding Nemo (2003,  G)
Click to Rate
44
Freaky Friday (2003,  PG)
Click to Rate
45
Freedom Writers (2007,  PG-13)
Click to Rate
46
Friday (1995,  R)
Click to Rate
47
Friday After Next (2002,  R)
Click to Rate
48
Gridiron Gang (2006,  PG-13)
Click to Rate
49
Happy Feet (2006,  PG)
Click to Rate
50
Hitch (2005,  PG-13)
Click to Rate
51
Home Alone (1990,  PG)
Click to Rate
52
Honey (2003,  PG-13)
Click to Rate
53
Hook (1991,  PG)
Click to Rate
54
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
Click to Rate
55
I Am Legend (2007,  PG-13)
Click to Rate
56
Ice Age (2002,  PG)
Click to Rate
57
Inside Man (2006,  R)
Click to Rate
58
Jackass - The Movie (2002,  R)
Click to Rate
59
John Tucker Must Die (2006,  PG-13)
Click to Rate
60
Jurassic Park (1993,  PG-13)