Flixster
Sign Up
|
Login
No recent messages.
Loading...
Sending...
Sent!
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Trailers
Actors
Photos
News
Movies I Might Like
Rate Movies
Profile
My Profile
My Ratings
My Movies
My Actors
My Photos
My Videos
My Lists
Skins Gallery
Friends
My Friends
My Friends' Reviews
Find a User
Add Friends
My Conversations
Compatibility Test
People I May Know
Plan Movie Night
Community
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Forums
Flixster Wiki
Fun & Games
User Quizzes
Never-Ending Quiz
Personality Tests
Lists
Polls
Watch Now
Movies
TV
Videos
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
Movies I Watched in 2008
by
Kafka
Movies I've watched
by
Jorge
Home Collection
by
niko
Rekomendasi Film dari Saya
by
Dewi
mpaltamary's new List
by
maria
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
Taking oppor...
Takingopportunitiesa's Rating
My Rating
1
Sex and the City
(2008, R)
2
P.S. I Love You
(2007, PG-13)
3
Over Her Dead Body
(2008, PG-13)
4
27 Dresses
(2007, PG-13)
5
Step Up
(2006, PG-13)
6
Failure to Launch
(2006, PG-13)
7
Becoming Jane
(2007, PG)
8
The Game Plan
(2007, PG)
9
Freedom Writers
(2007, PG-13)
10
The Devil Wears Prada
(2006, PG-13)
11
The Pacifier
(2005, PG)
12
High School Musical
(2006, Unrated)
13
Bewitched
(2005, PG-13)
14
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl
(2005, PG)
15
Ice Princess
(2005, G)
16
Sleepover
(2004, PG)
17
10 Things I Hate About You
(1999, PG-13)
18
Steel Magnolias
(1989, PG)
19
Holiday in Your Heart
(1997, Unrated)
20
She's the Man
(2006, PG-13)
21
V for Vendetta
(2006, R)
22
Happy Feet
(2006, PG)
23
Sixteen Candles
(1984, PG)
24
The Breakfast Club
(1985, R)
25
Amistad
(1997, R)
26
The Perfect Wife
(2001, Unrated)
27
Too Young to Be a Dad
(2002, Unrated)
28
The Outsiders
(1983, PG)
29
13 Going on 30 (Suddenly 30)
(2004, PG-13)
30
Coyote Ugly
(2000, PG-13)
31
Save the Last Dance
(2001, PG-13)
32
A Cinderella Story
(2004, PG)
33
Ella Enchanted
(2004, PG)
34
Enchanted
(2007, PG)
35
Bring It On
(2000, PG-13)
It is a good movie
36
Bring It On: All or Nothing
(2006, PG-13)
37
Cheaper by the Dozen
(2003, PG)
38
Cinderella Man
(2005, PG-13)
39
Dirty Dancing
(1987, PG-13)
40
Ferris Bueller's Day Off
(1986, PG)
41
Hairspray
(1988, PG)
42
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone)
(2001, PG)
43
Harry Potter and the Chamber of Secrets
(2002, PG)
44
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
(2004, PG)
45
Harry Potter and the Goblet of Fire
(2005, PG-13)
46
Harry Potter and the Order of the Phoenix
(2007, PG-13)
47
Hook
(1991, PG)
48
Alvin and the Chipmunks
(2007, PG)
49
Mean Girls
(2004, PG-13)
50
Memoirs of a Geisha
(2005, PG-13)
51
Miss Congeniality
(2000, PG-13)
52
Raise Your Voice
(2004, PG)
53
Pretty in Pink
(1986, PG-13)
54
Stick It
(2006, PG-13)
55
The Passion of the Christ
(2004, R)
56
The Princess Diaries
(2001, G)
57
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement
(2000, G)