My Favorite Movies


  taks7's Rating My Rating
1
The Butterfly Effect (2004,  R)
Click to Rate
2
Bring It On Again (2003,  PG-13)
Click to Rate
3
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
Click to Rate
4
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 5.0 Stars
Big up to Jack
Click to Rate
5
Ratatouille (2007,  G)
Click to Rate
6
Knocked Up (2007,  R)
Click to Rate
7
Ocean's Thirteen (2007,  PG-13)
Click to Rate
8
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007,  PG)
Click to Rate
9
Evan Almighty (2007,  PG)
Click to Rate
10
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
Click to Rate
11
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
Click to Rate
12
King Kong (2005) (2005,  PG-13)
Click to Rate
13
American Pie (1999,  R)
American Pie 5.0 Stars
best film ever and funny at the same time
Click to Rate
14
Saw II (2005,  R)
Saw II 5.0 Stars
Scariest film ever made in history.
Click to Rate
15
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
Click to Rate
16
Spider-Man (2002,  PG-13)
Click to Rate
17
8 Mile (2002,  R)
Click to Rate
18
The Incredibles (2004,  PG)
Click to Rate
19
Finding Nemo (2003,  G)
Click to Rate
20
Charlie and the Chocolate Factory (2005,  PG)
Click to Rate
21
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
22
Mean Girls (2004,  PG-13)
Click to Rate
23
Save the Last Dance (2001,  PG-13)
Click to Rate
24
Hitch (2005,  PG-13)
Click to Rate
25
50 First Dates (2004,  PG-13)
Click to Rate
26
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
Click to Rate
27
Sin City (2005,  R)
Click to Rate
28
The Matrix (1999,  R)
The Matrix 5.0 Stars
best film ever
Click to Rate
29
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
Click to Rate
30
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
31
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Click to Rate
32
School of Rock (2003,  PG-13)
Click to Rate
33
Wedding Crashers (2005,  R)
Click to Rate
34
White Chicks (2004,  PG-13)
Click to Rate
35
The Longest Yard (2005,  PG-13)
Click to Rate
36
Titanic (1997,  PG-13)
Click to Rate
37
Shrek 2 (2004,  PG)
Click to Rate
38
Gladiator (2000,  R)
Gladiator 5.0 Stars
Gangster film ever made u should watch it
Click to Rate
39
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (1988,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 5.0 Stars
best childrens film ever. GANGSTER!
Click to Rate
40
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
41
The Mask of Zorro (1998,  PG-13)
Click to Rate
42
Norbit (2007,  PG-13)
Click to Rate
43
Happy Gilmore (1996,  PG-13)
Click to Rate
44
Old School (2003,  R)
Click to Rate
45
How to Lose a Guy in 10 Days (2003,  PG-13)
Click to Rate
46
Napoleon Dynamite (2004,  PG)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments