My Favorite Movies
| Tamika255257562's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Wash (2001, R) |
|
|
| 2 |
Belly (1998, R) |
|
|
| 3 |
Harlem Nights (1989, R) |
|
|
| 4 |
The Shining (1980, R) |
|
|
| 5 |
Stargate (1994, PG-13) |
|
|
| 6 |
Mission To Mars (2000, PG) |
|
|
| 7 |
Roving Mars (2006, G) |
|
|
| 8 |
Alien (1979, R) |
|
|
| 9 |
American Psycho (2000, R) |
|
|
| 10 |
Omen (2003, Unrated) |
|
|
| 11 |
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982, PG) |
|
|
| 12 |
Friday (1995, R) |
|
|
| 13 |
I, Robot (2004, PG-13) |
|
|
| 14 |
Indiana Jones and the Last Crusade (1989, PG-13) |
|
|
| 15 |
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984, PG) |
|
|
| 16 |
Pitch Black (2000, R) |
|
|
| 17 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) (1981, PG) |
|
|
| 18 |
Spider-Man (2002, PG-13) |
|
|
| 19 |
Spider-Man 2 (2004, PG-13) |
|
|
| 20 |
Spider-Man 3 (2007, PG-13) |
|
|
| 21 |
The Color Purple (1985, PG-13) |
|
|
| 22 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
|
| 23 |
Coming to America (1988, R) |
|
|
| 24 |
Contact (1997, PG) |
|
|
| 25 |
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008, PG-13) |
|


