My Favorite Movies
| tamms25's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
E.T. - The Extra-Terrestrial (1982, PG) |
|
|
| 2 |
The Incredibles (2004, PG) |
|
|
| 3 |
The Notebook (2004, PG-13) |
|
|
| 4 |
Pretty Woman (1990, R) |
|
|
| 5 |
The Matrix (1999, R) |
|
|
| 6 |
Titanic (1997, PG-13) |
|
|
| 7 |
Mr. & Mrs. Smith (2005, PG-13) |
|
|
| 8 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
|
| 9 |
50 First Dates (2004, PG-13) |
|
|
| 10 |
Braveheart (1995, R) |
|
|
| 11 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
|
| 12 |
Wedding Crashers (2005, R) |
|
|
| 13 |
The Longest Yard (2005, PG-13) |
|
|
| 14 |
Spider-Man (2002, PG-13) |
|
|
| 15 |
Gladiator (2000, R) |
|
|
| 16 |
8 Mile (2002, R) |
|
|
| 17 |
A Walk to Remember (2002, PG) |
|
|
| 18 |
High Crimes (2002, PG-13) |
|
|
| 19 |
Running Scared (2006, R) |
|
|
| 20 |
Out of Time (2003, PG-13) |
|
|
| 21 |
Step Up (2006, PG-13) |
|
|
| 22 |
Seven (Se7en) (1995, R) |
|
|
| 23 |
Stomp the Yard (2007, PG-13) |
|


