My Favorite Movies


  tammynagy95's Rating My Rating
1
Ace Ventura: Pet Detective (1994,  PG-13)
Ace Ventura: Pet Detective 3.5 Stars
love Jim Carrey
Click to Rate
2
Ace Ventura - When Nature Calls (1995,  PG-13)
Click to Rate
3
The Mask (1994,  PG-13)
Click to Rate
4
Fun With Dick and Jane (2005,  PG-13)
Click to Rate
5
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (2004,  PG)
Click to Rate
6
Dumb and Dumber (1994,  PG-13)
Click to Rate
7
Me, Myself & Irene (2000,  R)
Click to Rate
8
Liar Liar (1997,  PG-13)
Click to Rate
9
The Number 23 (2007,  R)
Click to Rate
10
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Bruce Almighty 4.0 Stars
love Jim
Click to Rate
11
Scary Movie 4 (2006,  PG-13)
Click to Rate
12
Scary Movie (2000,  R)
Scary Movie 4.5 Stars
hilarious
Click to Rate
13
Scary Movie 2 (2001,  R)
Click to Rate
14
Scary Movie 3 (2003,  PG-13)
Click to Rate
15
The Breakfast Club (1985,  R)
Click to Rate
16
Hocus Pocus (1993,  PG)
Click to Rate
17
She-Devil (1989,  PG-13)
Click to Rate
18
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
Click to Rate
19
The Green Mile (1999,  R)
Click to Rate
20
8 Mile (2002,  R)
8 Mile 5.0 Stars
love it
Click to Rate
21
Something's Gotta Give (2003,  PG-13)
Click to Rate
22
Are We There Yet? (2005,  PG)
Click to Rate
23
Are We Done Yet? (2007,  PG)
Click to Rate
24
Walk the Line (2005,  PG-13)
Click to Rate
25
Open Season (2006,  PG)
Click to Rate
26
Barnyard (2006,  PG)
Click to Rate
27
The 40 Year Old Virgin (2005,  R)
The 40 Year Old Virgin 5.0 Stars
hilarious lol
Click to Rate
28
40 Days and 40 Nights (2002,  R)
Click to Rate
29
All of Me (1984,  PG)
Click to Rate
30
Rocky Balboa (1990,  PG)
Click to Rate
31
Rambo (Rambo IV) (2008,  R)
Click to Rate
32
Rocky III (1982,  PG)
Click to Rate
33
Rocky IV (1985,  PG)
Click to Rate
34
Rocky II (1979,  PG)
Click to Rate
35
Lock Up (1989,  R)
Click to Rate
36
Rocky V (1990,  PG-13)
Click to Rate
37
Spy Kids 3-D - Game Over (2003,  PG)
Click to Rate
38
Antz (1998,  PG)
Click to Rate
39
Rocky (1976,  PG)
Rocky 5.0 Stars
i love his movies
Click to Rate
40
First Blood (Rambo: First Blood) (1982,  R)
First Blood (Rambo: First Blood) 5.0 Stars
this movie is so cool!!!
Click to Rate
41
Rambo III (1988,  R)
Click to Rate
42
Cliffhanger (1993,  R)
Click to Rate
43
Blood Work (2002,  R)
Click to Rate
44
The Fast and the Furious (2003,  PG-13)
Click to Rate
45
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
Click to Rate
46
2 Fast 2 Furious (2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
speed kool
Click to Rate
47
Ghost Rider (2007,  PG-13)
Click to Rate
48
Hide and Seek (2005,  R)
Click to Rate
49
Hide and Seek (1996) (1996,  Unrated)
Click to Rate
50
Internal Affairs (1990,  R)
Click to Rate
51
Runaway Bride (1999,  PG)
Click to Rate
52
Pretty Woman (1990,  R)
Pretty Woman
kool
Click to Rate
53
Shall We Dance (2004,  PG-13)
Click to Rate
54
Primal Fear (1996,  R)
Click to Rate
55
The Mothman Prophecies (2002,  PG-13)