My Favorite Movies


  Tanya64475182's Rating My Rating
1
The Piano (1993,  R)
Click to Rate
2
Clerks (1994,  R)
Click to Rate
3
Mallrats (1995,  R)
Click to Rate
4
Willow (1988,  PG)
Click to Rate
5
Somewhere in Time (1980,  PG)
Click to Rate
6
Fight Club (1999,  R)
Click to Rate
7
Sleepy Hollow (1999,  R)
Click to Rate
8
Chocolat (2000,  PG-13)
Click to Rate
9
Fried Green Tomatoes (1991,  PG-13)
Click to Rate
10
The Red Violin (1998,  R)
Click to Rate
11
Chicago (2002,  PG-13)
Click to Rate
12
Golden Earrings (1947,  Unrated)
Click to Rate
13
Washington Square (1997,  PG)
Click to Rate
14
The Night and the Moment (1994,  R)
Click to Rate
15
True Women (1997,  PG-13)
Click to Rate
16
American Beauty (1999,  R)
Click to Rate
17
Ghost World (2001,  R)
Click to Rate
18
The Joy Luck Club (1993,  R)
Click to Rate
19
Death to Smoochy (2002,  R)
Click to Rate
20
The Color Purple (1985,  PG-13)
Click to Rate
21
Pretty Baby (1978,  R)
Click to Rate
22
Valmont (1989,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments