My Favorite Movies
| Tara5894239's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
I Heart Huckabees (2004, R) |
|
|
| 2 |
Network (1976, R) |
|
|
| 3 |
The Insider (1999, R) |
|
|
| 4 |
Cabin Boy (1994, PG-13) |
|
|
| 5 |
Persepolis (2007, PG-13) |
|
|
| 6 |
La Bamba (1987, PG-13) |
|
|
| 7 |
Ghost World (2001, R) |
|
|
| 8 |
FUBAR (2002, R) |
|
|
| 9 |
Legends of Rita (2000, Unrated) |
|
|
| 10 |
Beat Street (1984, PG) |
|
|
| 11 |
Where the Buffalo Roam (1980, R) |
|
|
| 12 |
Trail of the Screaming Forehead (2007, Unrated) |
|
|
| 13 |
The Big Lebowski (1998, R) |
|
|
| 14 |
Y Tu Mama Tambien (2001, R) |
|
|
| 15 |
Cidade de Deus, (City of God) (2003, R) |
|
|
| 16 |
Il Postino (1994, PG) |
|
|
| 17 |
Eat Drink Man Woman (1994, Unrated) |
|
|
| 18 |
Donnie Darko (2001, R) |
|
|
| 19 |
Kissing Jessica Stein (2002, R) |
|
|
| 20 |
Lucia Lucia (, Unrated) |
|
|
| 21 |
Committed (2000, R) |
|
|
| 22 |
Happy Times (2002, PG) |
|
|
| 23 |
Soft Fruit (1999, R) |
|
|
| 24 |
Muriel's Wedding (1994, R) |
|


