Flixster
Sign Up
|
Login
No recent messages.
Loading...
Sending...
Sent!
Home
Movies
In Theaters
On Demand
On DVD
Trailers
Actors
Photos
News
Movies I Might Like
Rate Movies
Profile
My Profile
My Ratings
My Movies
My Actors
My Photos
My Videos
My Lists
Skins Gallery
Friends
My Friends
My Friends' Reviews
Find a User
Add Friends
My Conversations
Compatibility Test
People I May Know
Plan Movie Night
Community
People Like Me
People Online Now
Top User Charts
Forums
Flixster Wiki
Fun & Games
User Quizzes
Never-Ending Quiz
Personality Tests
Lists
Polls
Watch Now
Movies
TV
Videos
More Lists
|
Create a List
Top Lists
Related Lists
thethirdET's new List
by
Elicia
maryg724's new List
by
Mary
dfaizatul's new List
by
fa!zatul
janeysarah16's new List
by
sarah
nyerhofure's new List
by
Stephine
View More Lists
Share this List
Share this link by email, IM, or post it anywhere
My Favorite Movies
Next list
~??Tasha Tas...
TashaTashableLatinLo's Rating
My Rating
1
10 Things I Hate About You
(1999, PG-13)
2
A Nightmare on Elm Street
(1984, R)
3
Accepted
(2006, PG-13)
4
American Pie Presents - Band Camp
(2005, R)
5
American Pie
(1999, R)
6
American Pie 2
(2001, R)
7
American Pie 5: The Naked Mile
(2006, R)
8
American Psycho
(2000, R)
9
American Wedding
(2003, R)
10
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy
(2004, PG-13)
11
Austin Powers - International Man of Mystery
(1997, PG-13)
12
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me
(1999, PG-13)
13
Austin Powers in Goldmember
(2002, PG-13)
14
Batman Returns
(1992, PG-13)
15
Beetlejuice
(1988, PG)
16
Billy Madison
(1995, PG-13)
17
Beauty and the Beast
(1991, G)
18
Blazing Saddles
(1974, R)
19
Cars
(2006, G)
20
Catch Me If You Can
(2002, PG-13)
21
Charlie and the Chocolate Factory
(2005, PG)
22
Cinderella
(1950, G)
23
Chocolat
(2000, PG-13)
24
Clerks
(1994, R)
25
Clerks II
(2006, R)
26
Closer
(2004, R)
27
Cry Baby
(1990, PG-13)
28
Date Movie
(2006, PG-13)
29
Diary of a Mad Black Woman
(2005, PG-13)
30
Edward Scissorhands
(1990, PG-13)
31
Disney's Aladdin
(1992, G)
32
Dirty Dancing
(1987, PG-13)
33
Eragon
(2006, PG)
34
E.T. - The Extra-Terrestrial
(1982, PG)
35
Elf
(2003, PG)
36
Elizabethtown
(2005, PG-13)
37
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story
(, Unrated)
38
Fantastic Four
(2005, PG-13)
39
Forrest Gump
(1994, PG-13)
40
Ghost Rider
(2007, PG-13)
41
Grandma's Boy
(2006, R)
42
Grease
(1978, PG)
43
Half Baked
(1997, R)
44
Happy Feet
(2006, PG)
45
Happy Gilmore
(1996, PG-13)
46
Harry Potter and the Chamber of Secrets
(2002, PG)
47
Harry Potter and the Goblet of Fire
(2005, PG-13)
48
Harry Potter and the Order of the Phoenix
(2007, PG-13)
49
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
(2004, PG)
50
High Fidelity
(2000, R)
51
Hook
(1991, PG)
52
Honey
(2003, PG-13)
53
Hitch
(2005, PG-13)
54
I, Robot
(2004, PG-13)
55
Ice Age
(2002, PG)
56
Ice Age 2: The Meltdown
(2006, PG)
57
Indiana Jones and the Last Crusade
(1989, PG-13)
58
Indiana Jones and the Temple of Doom
(1984, PG)
59
Jackass - The Movie
(2002, R)
60