Flixster
Sign Up | Login

No recent messages.

Loading...

Loading...

Sending...

Sending...

Sent!

  • Home
  • Movies
    • In Theaters
    • On Demand
    • On DVD
    • Trailers
    •  
    • Actors
    • Photos
    • News
    • Movies I Might Like
    • Rate Movies
  • Profile
    • My Profile
    • My Ratings
    • My Movies
    • My Actors
    • My Photos
    • My Videos
    • My Lists
    • Skins Gallery
  • Friends
    • My Friends
    • My Friends' Reviews
    • Find a User
    • Add Friends
    •  
    • My Conversations
    • Compatibility Test
    • People I May Know
    • Plan Movie Night
  • Community
    • People Like Me
    • People Online Now
    • Top User Charts
    • Forums
    • Flixster Wiki
  • Fun & Games
    • User Quizzes
    • Never-Ending Quiz
    • Personality Tests
    • Lists
    • Polls
  • Watch Now
    • Movies
    • TV
    • Videos
  •  

More Lists


  1. | Create a List
  2. Top Lists

Lists Created by JAMES

  • TBBUCCS5597's new List
View All JAMES's Lists

Related Lists

  • saw by cheryl
  • demarcus177's new List by dewon
  • My DVD collection (book one) by stoney
  • shayna26143's new List by shayna
  • *HORRORS* by eka
  1. View More Lists

Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. Next list
  1. TBBUCCS5597
  2. JAMES

  TBBUCCS5597's Rating My Rating
1
Saw (2004,  R)
Saw 5.0 Stars
Click to Rate
2
Saw II (2005,  R)
Saw II 5.0 Stars
Click to Rate
3
Saw III (2006,  R)
Saw III 5.0 Stars
Click to Rate
4
Saw IV (2007,  R)
Saw IV 5.0 Stars
Click to Rate
5
Final Destination (2000,  R)
Final Destination 5.0 Stars
Click to Rate
6
Final Destination 2 (2003,  R)
Final Destination 2 5.0 Stars
Click to Rate
7
Final Destination 3 (2006,  R)
Final Destination 3
Click to Rate
8
Friday the 13th (1980,  R)
Friday the 13th
Click to Rate
9
Friday the 13th Part 2 (1981,  R)
Friday the 13th Part 2
Click to Rate
10
Friday the 13th Part 3 (1982,  R)
Friday the 13th Part 3
Click to Rate
11
Friday the 13th - The Final Chapter (1984,  R)
Friday the 13th - The Final Chapter
Click to Rate
12
Friday the 13th, Part V - A New Beginning (1985,  R)
Friday the 13th, Part V - A New Beginning
Click to Rate
13
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives (1986,  R)
Friday the 13th, Part VI - Jason Lives
Click to Rate
14
Friday the 13th Part VII - The New Blood (1988,  R)
Friday the 13th Part VII - The New Blood
Click to Rate
15
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
A Nightmare on Elm Street
Click to Rate
16
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge (1985,  R)
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge
Click to Rate
17
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors (1987,  R)
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors
Click to Rate
18
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master (1988,  R)
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master
Click to Rate
19
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child (1989,  R)
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child
Click to Rate
20
Halloween (,  Unrated)
Halloween
Click to Rate
21
Halloween III - Season of the Witch (1982,  R)
Halloween III - Season of the Witch
Click to Rate
22
Halloween 4: The Return of Michael Myers (1988,  R)
Halloween 4: The Return of Michael Myers
Click to Rate
23
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers (1989,  R)
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers
Click to Rate
24
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6) (1998,  R)
Halloween - The Curse of Michael Myers (Halloween 6)
Click to Rate
25
Halloween H2O (1998,  R)
Halloween H2O
Click to Rate
26
Halloween - Resurrection (2002,  R)
Halloween - Resurrection
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments

Explore | Movies | Actors & Actresses | Actress Photos | Actor Photos | Videos | News | Movie Quizzes | Lists | Polls | Blog | Reviews | Never-ending Movie Quiz

More Info | Contact Us | Copyright | Privacy | Terms | About Us | Advertise

Help | Sitemap | Help

Copyright © 2008 Flixster, All Rights Reserved

iLike - discover music with friends

web69.flixster.com