My Favorite Movies


  tclaassen's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl 5.0 Stars
LOVED IT!
Click to Rate
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 5.0 Stars
The most awesome movie you will ever see in your LIFE! Well maybe except the third movie!!!
Click to Rate
3
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 5.0 Stars
I loved this movie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I love Johnny Depp!!
Click to Rate
4
Charlotte's Web (2006,  G)
Click to Rate
5
A Cinderella Story (2004,  PG)
A Cinderella Story 5.0 Stars
So Cool I loved this movie!
Click to Rate
6
The Holiday (2006,  PG-13)
The Holiday 5.0 Stars
LOVE IT
Click to Rate
7
Ice Princess (2005,  G)
Ice Princess 4.0 Stars
LOVED IT
Click to Rate
8
Now and Then (1995,  PG-13)
Click to Rate
9
The Princess Bride (1987,  PG)
Click to Rate
10
The Princess Diaries (2001,  G)
Click to Rate
11
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement (2000,  G)
Click to Rate
12
Rush Hour (1998,  PG-13)
Click to Rate
13
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
Click to Rate
14
Shrek (2001,  PG)
Shrek 4.0 Stars
EDDIE MURPHY IS HILARIOUS, SO IS MIKE MYERS!
Click to Rate
15
Shrek 2 (2004,  PG)
Shrek 2 4.0 Stars
SAME THING AS SHREK
Click to Rate
16
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
Shrek the Third (Shrek 3) 3.5 Stars
The first one is better but it is still funny
Click to Rate
17
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby (2006,  PG-13)
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby 5.0 Stars
It's Hillarious, You'll Laugh Your Socks Off!!
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments