My Favorite Movies


  teamjacob's Rating My Rating
1
Indiana Jones and the Last Crusade (1989,  PG-13)
Click to Rate
2
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008,  PG-13)
Click to Rate
3
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) (1981,  PG)
Click to Rate
4
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984,  PG)
Click to Rate
5
Twilight (2008,  PG-13)
Click to Rate
6
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Click to Rate
7
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
8
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Click to Rate
9
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire 4.5 Stars
They changed a bit and left out a lot.
Click to Rate
10
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009,  Unrated)
Click to Rate
11
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I (,  Unrated)
Click to Rate
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part II (2001,  Unrated)
Click to Rate
13
Death Note (Desu nôto) (2006,  Unrated)
Click to Rate
14
Desu nôto 2 (Death Note: The Last Name) (2008,  Unrated)
Click to Rate
15
Death Note (2006,  Unrated)
Click to Rate
16
Rush Hour (1998,  PG-13)
Click to Rate
17
Rush Hour 2 (2001,  PG-13)
Click to Rate
18
Rush Hour 3 (2007,  PG-13)
Click to Rate
19
Walk the Line (2005,  PG-13)
Walk the Line 5.0 Stars
I LOVE!!! this movie!!!!
Click to Rate
20
WALL-E (2008,  G)
WALL-E 5.0 Stars
This was a cute movie with a good message! it showed that with how we are treating our Earth now could cause something like this to happen!
Click to Rate
21
The Sisterhood of the Traveling Pants (2005,  PG)
The Sisterhood of the Traveling Pants 4.5 Stars
I loved this but i enjoyed the book a little more. but it was still a great movie
Click to Rate
22
The Sisterhood of the Traveling Pants 2 (2008,  PG-13)
The Sisterhood of the Traveling Pants 2 4.5 Stars
This was sooo good.
Click to Rate
23
Thirteen (2003,  R)
Click to Rate
24
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999,  PG)
Click to Rate
25
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002,  PG)
Click to Rate
26
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005,  PG-13)
Click to Rate
27
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977,  PG)
Click to Rate
28
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi (1983,  PG)
Click to Rate
29
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back (1980,  PG)
Click to Rate
30
Star Wars: Clone Wars - Volume 1 (,  G)
Click to Rate
31
Robot Chicken Star Wars (2007,  Unrated)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments