My Favorite Movies


  tece76's Rating My Rating
1
Finding Nemo (2003,  G)
Click to Rate
2
The Score (2001,  R)
The Score 5.0 Stars
A GREAT MOVIE WITH ED NORTON, ROBERT DE NIRO AND ANGELA BASSET
Click to Rate
3
Ocean's Eleven (2001,  PG-13)
Click to Rate
4
The Matrix (1999,  R)
Click to Rate
5
The Matrix Reloaded (2003,  R)
Click to Rate
6
The Matrix Revolutions (2003,  R)
Click to Rate
7
Snatch. (2001,  R)
Snatch. 5.0 Stars
GREAT MOVIE-GREAT ENDING
Click to Rate
8
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
9
The Godfather (1972,  R)
Click to Rate
10
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
Click to Rate
11
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
Kill Bill, Volume 2 5.0 Stars
GREAT REVENGE FIGHTS
Click to Rate
12
Fight Club (1999,  R)
Fight Club 5.0 Stars
LOVE IT
Click to Rate
13
The Silence of the Lambs (1991,  R)
The Silence of the Lambs 5.0 Stars
THE JAIL SCENE WHEN HANNIBAL ESCAPES IS THE BEST!
Click to Rate
14
Hannibal Rising (2007,  R)
Hannibal Rising 5.0 Stars
GREAT MOVIE- A LOT BETTER THAN HANNIBAL
Click to Rate
15
The Devil's Advocate (1997,  R)
The Devil's Advocate 5.0 Stars
CRAZY AND A BIT CREEPY
Click to Rate
16
Hoodwinked (2006,  PG)
Hoodwinked 5.0 Stars
TOO CUTE AND FUNNY-WHAT KIND OF CANDLE IS THAT? DYNAMITE
Click to Rate
17
Blow (2001,  R)
Blow 5.0 Stars
GOOD MOVIE, BUT SAD ENDING-JOHNNY LOOKS SO GOOD IN THIS MOVIE
Click to Rate
18
Black Mask (1998,  R)
Black Mask 5.0 Stars
VERY CREATIVE DEATH SCENE
Click to Rate
19
The Bourne Identity (2002,  PG-13)
The Bourne Identity 5.0 Stars
GREAT ACTION MOVIE-RECOMMENDED BY MY DAD
Click to Rate
20
The Bourne Supremacy (2004,  PG-13)
The Bourne Supremacy 5.0 Stars
WONDERFUL-ALSO RECOMMENDED BY MY DAD
Click to Rate
21
The Bourne Ultimatum (2007,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments