My Favorite Movies


  tenoriomichael87's Rating My Rating
1
Flags of Our Fathers (2006,  R)
Flags of Our Fathers 5.0 Stars
Touching.
Click to Rate
2
Saving Private Ryan (1998,  R)
Saving Private Ryan 5.0 Stars
Awesome
Click to Rate
3
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring 4.5 Stars
Good
Click to Rate
4
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Two Towers 4.5 Stars
Better
Click to Rate
5
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Return of the King 5.0 Stars
Best
Click to Rate
6
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
A Nightmare on Elm Street 4.5 Stars
Cool
Click to Rate
7
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge (1985,  R)
A Nightmare on Elm Street 2 - Freddy's Revenge 4.5 Stars
One Two Freddy's Coming For You
Click to Rate
8
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors (1987,  R)
A Nightmare on Elm Street 3 - Dream Warriors 4.5 Stars
3 4 Better Lock Your Door
Click to Rate
9
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master (1988,  R)
A Nightmare on Elm Street 4 - The Dream Master 4.5 Stars
5 6 Grab Your Crucifix
Click to Rate
10
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child (1989,  R)
A Nightmare on Elm Street 5 - The Dream Child 4.5 Stars
7 8 Better Stay Up Late
Click to Rate
11
Freddy's Dead - The Final Nightmare (1991,  R)
Freddy's Dead - The Final Nightmare 5.0 Stars
9 10
Click to Rate
12
Wes Craven's New Nightmare (1994,  R)
Wes Craven's New Nightmare 5.0 Stars
NEVER SLEEP AGAIN!!!!
Click to Rate
13
Freddy vs. Jason (2003,  R)
Freddy vs. Jason 5.0 Stars
Funnier Than SHIT!!!
Click to Rate
14
The Hills Have Eyes (2006,  R)
The Hills Have Eyes 5.0 Stars
Scary for us New Mexicans
Click to Rate
15
The Hills Have Eyes II (2007,  R)
The Hills Have Eyes II 4.0 Stars
Gory, but not as scary as the first. Still kinda good though.
Click to Rate
16
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) 4.5 Stars
Good
Click to Rate
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets 4.5 Stars
Better
Click to Rate
18
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 4.5 Stars
Even Better
Click to Rate
19
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire 5.0 Stars
Best One Yet
Click to Rate
20
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix 5.0 Stars
I expect great things from this film.
Click to Rate
21
Spider-Man (2002,  PG-13)
Spider-Man 5.0 Stars
Better than I expected
Click to Rate
22
Spider-Man 2 (2004,  PG-13)
Spider-Man 2 5.0 Stars
Freakin AWESOME!!!
Click to Rate
23
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
Spider-Man 3 Want To See
I CAN"T WAIT!!!!!
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments