My Favorite Movies


  Teri326713129's Rating My Rating
1
50 First Dates (2004,  PG-13)
50 First Dates 5.0 Stars
true love
Click to Rate
2
Back to the Future (1985,  PG)
Click to Rate
3
Back to the Future Part II (1989,  PG)
Click to Rate
4
Back to the Future Part III (1990,  PG)
Click to Rate
5
Beauty and the Beast (1991,  G)
Click to Rate
6
Cinderella (1950,  G)
Click to Rate
7
Gone With the Wind (1939,  G)
Click to Rate
8
It's a Wonderful Life (1946,  Unrated)
Click to Rate
9
Monsters, Inc. (2001,  G)
Click to Rate
10
Night at the Museum (2006,  PG)
Click to Rate
11
Pretty Woman (1990,  R)
Click to Rate
12
Serendipity (2001,  PG-13)
Click to Rate
13
Shrek (2001,  PG)
Click to Rate
14
Shrek 2 (2004,  PG)
Click to Rate
15
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
Click to Rate
16
The Holiday (2006,  PG-13)
Click to Rate
17
The Lake House (2006,  PG)
Click to Rate
18
The Little Mermaid (1989,  G)
Click to Rate
19
The Notebook (2004,  PG-13)
The Notebook 5.0 Stars
made me cry
Click to Rate
20
Titanic (1997,  PG-13)
Click to Rate
21
You've Got Mail (1998,  PG)
Click to Rate
22
Sarah, Plain and Tall (1991,  G)
Click to Rate
23
Sarah, Plain and Tall: Skylark (1993,  G)
Click to Rate
24
Sarah, Plain and Tall: Winter's End (1999,  Unrated)
Click to Rate
25
Love's Long Journey (2005,  Unrated)
Click to Rate
26
Love Comes Softly (2003,  Unrated)
Click to Rate
27
Love's Enduring Promise (2004,  Unrated)
Click to Rate
28
The Dark Knight (2008,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments