My Favorite Movies


  terrancekhudson's Rating My Rating
1
A Knight's Tale (2001,  PG-13)
Click to Rate
2
Black Hawk Down (2001,  R)
Click to Rate
3
Bruce Almighty (2003,  PG-13)
Click to Rate
4
Diary of a Mad Black Woman (2005,  PG-13)
Click to Rate
5
Harold & Kumar Go to White Castle (2004,  R)
Click to Rate
6
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Click to Rate
7
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Click to Rate
8
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Click to Rate
9
I, Robot (2004,  PG-13)
Click to Rate
10
I Am Legend (2007,  PG-13)
Click to Rate
11
Jaws (1975,  PG)
Click to Rate
12
Legally Blonde 2 - Red, White & Blonde (1953,  PG-13)
Click to Rate
13
Little Nicky (2000,  PG-13)
Click to Rate
14
Miss Congeniality (2000,  PG-13)
Click to Rate
15
Mr. & Mrs. Smith (2005,  PG-13)
Click to Rate
16
My Big Fat Greek Wedding (2002,  PG)
Click to Rate
17
Night at the Museum (2006,  PG)
Click to Rate
18
Pearl Harbor (2001,  PG-13)
Click to Rate
19
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Click to Rate
20
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Click to Rate
21
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Click to Rate
22
Shrek 2 (2004,  PG)
Click to Rate
23
Shrek the Third (Shrek 3) (2007,  PG)
Click to Rate
24
Signs (2002,  PG-13)
Click to Rate
25
Sleepy Hollow (1999,  R)
Click to Rate
26
Taxi Driver (1976,  R)
Click to Rate
27
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe (1988,  PG)
Click to Rate
28
The Hills Have Eyes (2006,  R)
Click to Rate
29
The Lord of the Rings (1978) (1978,  PG)
Click to Rate
30
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
Click to Rate
31
Titanic (1997,  PG-13)
Click to Rate
32
Transformers (2007,  PG-13)
Click to Rate
33
Cloverfield (2008,  PG-13)
Click to Rate
34
Flight 93 (2005,  PG-13)
Click to Rate
35
United 93 (2006,  R)
Click to Rate
36
World Trade Center (2006,  PG-13)
Click to Rate
37
World Trade Center - Anatomy of the Collapse (2002,  Unrated)
Click to Rate
38
National Geographic: Inside 9/11 (2005,  Unrated)
Click to Rate
39
9/11 (2002,  Unrated)
Click to Rate
40
9/11: Inside the Twin Towers (2007,  Unrated)
Click to Rate
41
9/11: Press for Truth (2006,  Unrated)
Click to Rate
42
The 9/11 Commission Report (2006,  Unrated)
Click to Rate
43
DC 9/11: Time of Crisis (2003,  Unrated)
Click to Rate
44
September 11 (,  Unrated)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments