My Favorite Movies


  tewarewaremiharo's Rating My Rating
1
Sense and Sensibility (1995,  PG)
Sense and Sensibility
OMFG!! the bestest movie ever!! ESPECIALLY if your into old romances!!
2
Blow Dry (2001,  R)
Blow Dry
Really good if you love Randum love triangles!!
3
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
if your a harry potter freak YOU HAVE TO GO SEE IT!!
4
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
could've been better. not really what i expected
5
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
im a Harry Potter freak so IT WAS AWESOME!!
6
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
pretty average
7
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone)
Old now
8
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
Really Good
9
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
Mean as
10
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl
good movie.... but very predictable
11
The Sixth Sense (1999,  PG-13)
The Sixth Sense
bone chillingly creepy first time watchers!!
12
The Devil Wears Prada (2006,  PG-13)
The Devil Wears Prada
So funny and merylls best performance ever!!
13
The Sound of Music (1965,  G)
The Sound of Music
The first original musical movie
14
The Others (2001,  PG-13)
The Others
Has a mean twist to it. not a bad story line
15
The Phantom of the Opera (2004,  PG-13)
The Phantom of the Opera
one of my FAVOURITEIST MOVIES EVER!!!!!!
16
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring
Out of it as!
17
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Two Towers
has a great story line!!
18
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
The Lord of the Rings - The Return of the King
was an awesome movie
19
Driving Miss Daisy (1989,  PG)
Driving Miss Daisy
very, VERY cutesy!!
20
Grease (1978,  PG)
Grease
wildly entertaining!!
21
Grease 2 (1982,  PG)
Grease 2
One of the randumest movies ive ever seen!!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments