My Favorite Movies
| thabaldheadednutt375's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Trading Places (1983, R) |
|
|
| 2 |
Which Way Is Up? (1977, R) |
|
|
| 3 |
Dolemite (1975, R) |
|
|
| 4 |
Dolemite 2: The Human Tornado (1976, R) |
|
|
| 5 |
The Color Purple (1985, PG-13) |
|
|
| 6 |
Petey Wheatstraw - The Devil's Son-In-law (1977, R) |
|
|
| 7 |
I'm Gonna Git You Sucka! (1988, R) |
|
|
| 8 |
Let's Do It Again (1975, PG) |
|
|
| 9 |
Uptown Saturday Night (1974, PG) |
|
|
| 10 |
Revenge of the Ninja (1983, R) |
|
|
| 11 |
Enter the Dragon (1973, R) |
|
|
| 12 |
The Toy (1982, PG) |
|


