Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  thantos665's Rating My Rating
1
The Princess Bride (1987,  PG)
The Princess Bride 5.0 Stars
ones greastest movies ever
Click to Rate
2
The Transformers - The Movie (1986,  PG)
The Transformers - The Movie 5.0 Stars
god i was happy when they killed prime lol
Click to Rate
3
The Crow (1994,  R)
The Crow 5.0 Stars
this is my fav of all time and one of the greastest movies ever made
Click to Rate
4
Fight Club (1999,  R)
Fight Club 4.5 Stars
well the first rule of fight club is we dont ask about fight club
Click to Rate
5
South Park: Bigger, Longer and Uncut (1999,  R)
South Park: Bigger, Longer and Uncut 5.0 Stars
one of the funnist movies of all time
Click to Rate
6
Snatch. (2001,  R)
Snatch. 5.0 Stars
ask the germans
Click to Rate
7
Kill Bill, Volume 2 (2004,  R)
Kill Bill, Volume 2 5.0 Stars
great moive
Click to Rate
8
Kill Bill: Volume 1 (2003,  R)
Kill Bill: Volume 1 5.0 Stars
more i want more
Click to Rate
9
Hero (2002,  PG-13)
Hero 4.5 Stars
loved it
Click to Rate
10
The Fifth Element (1997,  PG-13)
The Fifth Element 5.0 Stars
come on now this is a great moive
Click to Rate
11
The Green Mile (1999,  R)
The Green Mile 5.0 Stars
i really cryed at the end god i hate to amite that
Click to Rate
12
Vampire Hunter D (Banpaia hantâ D) (1985,  Unrated)
Vampire Hunter D (Banpaia hantâ D) 5.0 Stars
this movie is great
Click to Rate
13
Transformers (2007,  PG-13)
Transformers 5.0 Stars
OMG unfucking realy, this is one of the best movies ive fucking seen since LOTR. IM funking just wanting more holy shit, I give it 10 fucking stars i feel like im 8 years old again holy shit a must see must own must see again and again
Click to Rate
14
Excalibur (1981,  R)
Excalibur 5.0 Stars
one of my fav movies
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments