Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  ThatVirusCalledRosie's Rating My Rating
1
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007,  PG-13)
Click to Rate
2
National Treasure (2004,  PG)
Click to Rate
3
Willy Wonka and the Chocolate Factory (1971,  G)
Click to Rate
4
War of the Worlds (2005,  PG-13)
Click to Rate
5
Tim Burton's Corpse Bride (2005,  PG)
Click to Rate
6
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003,  PG-13)
Click to Rate
7
Stardust (2007,  PG-13)
Click to Rate
8
National Treasure: Book of Secrets (2007,  PG)
Click to Rate
9
Stone & Ed (2007,  Unrated)
Stone & Ed 5.0 Stars
I think this movie deserves more than 2.5 stars! I saw it, and even though there were still some loose ends when the movie was over, I thought all in all it was a cute wannabe stoner movie! I give it 4/5!
Click to Rate
10
Garden State (2004,  R)
Click to Rate
11
The Princess Bride (1987,  PG)
Click to Rate
12
Robin Hood - Men in Tights (1993,  PG-13)
Click to Rate
13
Blazing Saddles (1974,  R)
Click to Rate
14
Young Frankenstein (1974,  PG)
Click to Rate
15
Donnie Darko (2001,  R)
Click to Rate
16
Burn After Reading (2008,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments