My Favorite Movies
| TheAngelFromHell's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Guardian (2006, PG-13) |
|
| 2 |
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) (2004, Unrated) |
|
| 3 |
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Swords of an Honorable Ruler) (2002, Unrated) |
|
| 4 |
Inuyasha - Toki wo koeru omoi ( Affections Touching Across Time ) (2005, Unrated) |
|
| 5 |
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) (2004, Unrated) |
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
| 7 |
The Da Vinci Code (2006, PG-13) |
|
| 8 |
Final Fantasy VII - Advent Children (2006, PG-13) |
|
| 9 |
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006, R) |
|
| 10 |
Casino Royale (2006, PG-13) |
|
| 11 |
Queen of the Damned (2002, R) |
|
| 12 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
| 13 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) (1999, PG-13) |













