Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  TheBoondockSaint's Rating My Rating
1
Fear and Loathing in Las Vegas (1998,  R)
2
I Trust You to Kill Me (2006,  R)
3
The Boondock Saints (1999,  R)
4
Where the Buffalo Roam (1980,  R)
5
The Amityville Horror (2005,  R)
6
A Time to Kill (1996,  R)
7
Hard to Kill (1990,  R)
8
Die Hard (1988,  R)
9
Out for a Kill (2003,  R)
10
Spy Hard (1996,  PG-13)
11
To Kill A Mockingbird (1962,  Unrated)
12
Hard Target (1993,  R)
13
GoodFellas (1990,  R)
14
Donnie Brasco (1997,  R)
15
The Godfather, Part II (1974,  R)
16
From Hell (2001,  R)
17
Green Street Hooligans (2005,  R)
18
We Were Soldiers (2002,  R)
19
Buffalo Soldiers (2001,  R)
20
Stephen King's The Shining (MINI-SERIES) (,  Unrated)
21
Interview with the Vampire (1994,  R)
22
Vampires (1998,  R)
23
Scarface (1983,  R)
24
The Godfather, Part III (1990,  R)
25
Dogma (1999,  R)
26
Taking Lives (2004,  Unrated)
27
Man on Fire (2004,  R)
28
First Blood (Rambo: First Blood) (1982,  R)
29
A Few Good Men (1992,  R)
30
The Delta Force (1986,  R)
31
Delta Force 2 - Operation Stranglehold (The Colombian Connection) (1990,  R)
32
Navy Seals (1990,  R)
33
Hot Shots! (1991,  PG-13)
34
Grosse Pointe Blank (1997,  R)
35
Point Blank (1967,  Unrated)
36
Predator (1987,  R)
37
The Shining (1980,  R)
38
To End All Wars (2002,  R)
39
End of Days (1999,  R)
40
The Dead Zone (1983,  R)
41
The Dead Zone (2002,  R)
42
Drop Zone (1994,  R)
43
Evil Dead 2 (1987,  R)
44
Night of the Living Dead (1968,  Unrated)
45
Angels with Dirty Faces (1938,  Unrated)
46
Sniper (1993,  R)
47
Sniper 2 (2003,  R)
48
Crank (2006,  R)
49
The Business (2005,  Unrated)
50
Blood Diamond (2006,  R)
51
Planet Terror (Grindhouse Presents: Robert Rodriguez's Planet Terror) (2007,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments