My Favorite Movies


  TheBull62786152's Rating My Rating
1
Secondhand Lions (2003,  PG)
Click to Rate
2
Mystic River (2003,  R)
Click to Rate
3
Pulp Fiction (1994,  R)
Click to Rate
4
Million Dollar Baby (2004,  PG-13)
Click to Rate
5
Cold Mountain (2003,  R)
Click to Rate
6
Analyze That (2002,  R)
Click to Rate
7
Analyze This (1999,  R)
Click to Rate
8
A Bronx Tale (1993,  R)
Click to Rate
9
Casino (1995,  R)
Click to Rate
10
Cop Land (1997,  R)
Click to Rate
11
Fifteen Minutes (2001,  Unrated)
Click to Rate
12
The Godfather (1972,  R)
Click to Rate
13
Godsend (2003,  PG-13)
Click to Rate
14
GoodFellas (1990,  R)
Click to Rate
15
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
Click to Rate
16
Meet the Parents (2000,  PG-13)
Click to Rate
17
Once Upon a Time in America (1984,  R)
Click to Rate
18
Ronin (1998,  R)
Click to Rate
19
This Boy's Life (1993,  R)
Click to Rate
20
The Untouchables (1987,  R)
Click to Rate
21
Red Dragon (2002,  R)
Click to Rate
22
28 Days Later (2003,  R)
Click to Rate
23
The Exorcism of Emily Rose (2005,  PG-13)
Click to Rate
24
50 First Dates (2004,  PG-13)
Click to Rate
25
Miss Congeniality (2000,  PG-13)
Click to Rate
26
Wedding Crashers (2005,  R)
Click to Rate
27
Guess Who (2005,  PG-13)
Click to Rate
28
Matchstick Men (2003,  PG-13)
Click to Rate
29
Cool Hand Luke (1967,  Unrated)
Click to Rate
30
Man on Fire (2004,  R)
Click to Rate
31
The Day After Tomorrow (2004,  PG-13)
Click to Rate
32
Two Weeks Notice (2002,  PG-13)
Click to Rate
33
Along Came Polly (2004,  PG-13)
Click to Rate
34
Laws of Attraction (2004,  PG-13)
Click to Rate
35
Frequency (2000,  PG-13)
Click to Rate
36
A.I. Artificial Intelligence (2001,  PG-13)
Click to Rate
37
The Matrix (1999,  R)
Click to Rate
38
Paycheck (2003,  PG-13)
Click to Rate
39
Philadelphia (1993,  PG-13)
Click to Rate
40
Boys Don't Cry (1999,  R)
Click to Rate
41
Porky's (1981,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments