My Favorite Movies
| thecolorblue21041995's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Vital (2004, R) |
|
|
| 2 |
Natural City (2004, R) |
|
|
| 3 |
Begotten (1991, Unrated) |
|
|
| 4 |
God Is on the Air (2002, Unrated) |
|
|
| 5 |
Pig (1999, Unrated) |
|
|
| 6 |
2LDK (2002, Unrated) |
|
|
| 7 |
Tale of Two Sisters (1989, R) |
|
|
| 8 |
Evil Dead Trap (1988, Unrated) |
|
|
| 9 |
Infection (2005, Unrated) |
|
|
| 10 |
Koma (2004, R) |
|
|
| 11 |
Cronicas (2005, R) |
|
|
| 12 |
Premonition (2007, PG-13) |
|
|
| 13 |
Yeuk saat (Red To Kill) (1994, Unrated) |
|
|
| 14 |
Ringu 2 (1999, Unrated) |
|
|
| 15 |
Save The Green Planet (2005, Unrated) |
|
|
| 16 |
Shanghai Triad (1995, R) |
|
|
| 17 |
Uzumaki (2000, G) |
|
|
| 18 |
Organ (1964, Unrated) |
|
|
| 19 |
Stacy (2001, Unrated) |
|
|
| 20 |
Shaolin vs. Evil Dead (2004, Unrated) |
|
|
| 21 |
Versus (2001, Unrated) |
|
|
| 22 |
28 Days Later (2003, R) |
|
|
| 23 |
Shaun of the Dead (2004, R) |
|
|
| 24 |
Dead Men Walking (2005, R) |
|
|
| 25 |
Land of the Dead (2005, R) |
|
|
| 26 |
The Dead Pit (1989, Unrated) |
|
|
| 27 |
Feeding the Masses (2004, R) |
|
|
| 28 |
The Crow (1994, R) |
|
|
| 29 |
UNDEAD (2003, NC-17) |
|
|
| 30 |
Evil Dead 2 (1987, R) |
|
|
| 31 |
Army of Darkness (1993, R) |
|
|
| 32 |
Aftermath (1994, Unrated) |
|
|
| 33 |
Alice (2007, Unrated) |
|
|
| 34 |
Shatter Dead (, Unrated) |
|
|
| 35 |
H (2002, R) |
|
|
| 36 |
28 Days (2000, PG-13) |
|
|
| 37 |
Anna and the King (2000, PG-13) |
|
|
| 38 |
Dragonheart (1996, PG-13) |
|
|
| 39 |
Practical Magic (1998, PG-13) |
|
|
| 40 |
Lightning Bug (2004, Unrated) |
|
|
| 41 |
Riding in Cars with Boys (2001, PG-13) |
|
|
| 42 |
The Snow Queen (2006, Unrated) |
|
|
| 43 |
Holes (2003, PG) |
|
|
| 44 |
Arrested Development (2009, Unrated) |
|
|
| 45 |
Coming to America (1988, R) |
|
|
| 46 |
Aristocrats (1999, Unrated) |
|
|
| 47 |
2046 (2005, R) |
|
|
| 48 |
Labyrinth (1986, PG) |
|
|
| 49 |
Wizards (1977, PG) |
|
|
| 50 |
Final Fantasy X-2 (2003, Unrated) |
|
|
| 51 |
Strings (2004, PG) |
|
|
| 52 |
Steamboy (2005, PG-13) |
|
|
| 53 |
All Dogs Go To Heaven (1989, G) |
|
|
| 54 |
An American Tail (1986, G) |
|
|
| 55 |
Ice Age (2002, PG) |
|
|
| 56 |
Chicken Little (2005, G) |
|
|
| 57 |
Robots (2005, PG) |
|
|
| 58 |
Antz (1998, PG) |
|
|
| 59 |
Bambi (1942, G) |
|
|
| 60 |
The Last Unicorn (1982, G) |
|
|
| 61 |
Treasure Planet (2002, PG) |
|
|
| 62 |
Home on the Range (2004, PG) |


