My Favorite Movies


  TheJ0kersGirl's Rating My Rating
1
The Dark Knight (2008,  PG-13)
The Dark Knight 5.0 Stars
omg this is the best movie ive seen in my enire life. the joker is amazingly played by Heath Ledger. theirs action from start to finish..and i cant wait till they have it on the shelves. its a must see movie!
Click to Rate
2
Batman Begins (2005,  PG-13)
Batman Begins 5.0 Stars
i just got finished watching this movie the other day and i cant get enough of it!!
Click to Rate
3
Brokeback Mountain (2005,  R)
Brokeback Mountain 5.0 Stars
great story.
it goes to show that you cant help who you love =) ?
Click to Rate
4
The Imaginarium of Doctor Parnassus (2009,  Unrated)
Click to Rate
5
A Knight's Tale (2001,  PG-13)
A Knight's Tale 5.0 Stars
its so sad that heath died. :(
Click to Rate
6
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
Click to Rate
7
I'm Not There (2007,  R)
Click to Rate
8
Candy (2006,  R)
Click to Rate
9
Casanova (2005,  R)
Click to Rate
10
Lords of Dogtown (2005,  PG-13)
Click to Rate
11
The Brothers Grimm (2005,  PG-13)
Click to Rate
12
The Order (The Sin Eater) (2003,  R)
Click to Rate
13
Blackrock (1997,  Unrated)
Click to Rate
14
The Four Feathers (2002,  PG-13)
Click to Rate
15
Two Hands (1999,  R)
Click to Rate
16
The Patriot (2000,  R)
Click to Rate
17
Ned Kelly (2004,  R)
Click to Rate
18
Monster's Ball (2001,  R)
Click to Rate
19
Spider-Man 3 (2007,  PG-13)
Spider-Man 3 3.0 Stars
omg, this is an awesome movie!!!
but it sucks that the hottest guy dies. why did harry have to die? y couldnt he have just lost his interest in that skank mary jane and fall someone else??? lol!!!! jk.
Click to Rate
20
300 (2007,  R)
300 1.5 Stars
300 half naked men... including gerard butler..... every womens dream
Click to Rate
21
Troy (2004,  R)
Troy 2.5 Stars
OMG!! 2 hotties. i love orlando and brad.
Click to Rate
22
Braveheart (1995,  R)
Braveheart 1.5 Stars
great movie!
Click to Rate
23
The Prestige (2006,  PG-13)
The Prestige 2.5 Stars
omg, this is so cool. its kinda confusing at the end but it makes you think
Click to Rate
24
Awake (2007,  R)
Awake 1.5 Stars
wow, this looks like an amazing movie. and hayden christensen is really cute. lol!
Click to Rate
25
The Phantom of the Opera (2004,  PG-13)
The Phantom of the Opera 1.5 Stars
ok, gerard is hot. i love him. lol.
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments