My Favorite Movies


  TheEndistheBeginning2's Rating My Rating
1
Cloverfield (2008,  PG-13)
Click to Rate
2
There Will Be Blood (2007,  R)
Click to Rate
3
Step Up (2006,  PG-13)
Click to Rate
4
For the Love of Nancy (1994,  Unrated)
Click to Rate
5
Perfect Body (1997,  Unrated)
Click to Rate
6
Hangman (2000,  Unrated)
Click to Rate
7
The Visitation (2005,  PG-13)
Click to Rate
8
Children of Men (2006,  R)
Click to Rate
9
Almost Famous (2000,  R)
Click to Rate
10
Pretty in Pink (1986,  PG-13)
Click to Rate
11
Sixteen Candles (1984,  PG)
Click to Rate
12
Love Actually (2003,  R)
Click to Rate
13
The Mist (2007,  R)
Click to Rate
14
Misery (1990,  R)
Click to Rate
15
Pulp Fiction (1994,  R)
Click to Rate
16
Premonition (2007,  PG-13)
Click to Rate
17
300 (2007,  R)
Click to Rate
18
The Great Debaters (2007,  PG-13)
Click to Rate
19
Freedom Writers (2007,  PG-13)
Click to Rate
20
Snakes on a Plane (2006,  R)
Click to Rate
21
Breakfast at Tiffany's (1961,  Unrated)
Click to Rate
22
Kingdom of Heaven (2005,  R)
Click to Rate
23
The Dreamers (2004,  NC-17)
Click to Rate
24
Thin (2006,  Unrated)
Click to Rate
25
The Kingdom (2007,  R)
Click to Rate
26
A Beautiful Mind (2001,  PG-13)
Click to Rate
27
Human Traffiking (2006,  Unrated)
Click to Rate
28
Antwone Fisher (2002,  PG-13)
Click to Rate
29
John Q (2001,  PG-13)
Click to Rate
30
The Brave One (2007,  R)
Click to Rate
31
Bogus (1996,  PG)
Click to Rate
32
Disturbing Behavior (1998,  R)
Click to Rate
33
Domestic Disturbance (2001,  PG-13)
Click to Rate
34
Enough (2002,  PG-13)
Click to Rate
35
Hope Floats (1998,  PG-13)
Click to Rate
36
Panic Room (2002,  R)
Click to Rate
37
Analyze This (1999,  R)
Click to Rate
38
As Good As It Gets (1997,  PG-13)
Click to Rate
39
Mommie Dearest (1981,  PG)
Click to Rate
40
One Missed Call (2008,  PG-13)
Click to Rate
41
The Happening (2008,  R)
Click to Rate
42
Hancock (2008,  PG-13)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments