My Favorite Movies


  thegeekzonline's Rating My Rating
1
Weapon of Mass Destruction (2004,  Unrated)
2
Terminator 3 - Rise of the Machines (2003,  R)
3
The Terminator (1984,  R)
4
Terminator 2: Judgment Day (1991,  R)
5
Kindergarten Cop (1990,  PG-13)
6
Predator (1987,  R)
7
True Lies (1994,  R)
8
Total Recall (1990,  R)
9
Jingle All the Way (1997,  PG)
10
Last Action Hero (1993,  PG-13)
11
Eraser (1996,  R)
12
Commando (1985,  R)
13
Conan the Barbarian (1982,  R)
14
End of Days (1999,  R)
15
The 6th Day (2000,  PG-13)
16
Collateral Damage (2002,  R)
17
Red Sonja (1985,  PG-13)
18
Raw Deal (1986,  R)
19
Pumping Iron (1977,  PG)
20
Batman & Robin (1997,  PG-13)
21
Enter the Dragon (1973,  R)
22
Game of Death (1978,  R)
23
Return of the Dragon (The Way of the Dragon) (1972,  R)
24
The Naked Gun - From the Files of Police Squad! (1988,  PG-13)
25
The Naked Gun 2 1/2: The Smell of Fear (1991,  PG-13)
26
The Naked Gun 33 1/3: the Final Insult (1994,  PG-13)
27
Ace Ventura: Pet Detective (1993,  PG-13)
28
Ace Ventura - When Nature Calls (1995,  PG-13)
29
Ace Ventura Jr.: Pet Detective (2009,  PG)
30
Die Hard (1988,  R)
31
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) (1990,  R)
32
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995,  R)
33
Rambo (Rambo IV) (2008,  R)
34
First Blood (Rambo: First Blood) (1982,  R)
35
Rambo: First Blood Part II (1985,  R)
36
Rambo III (1988,  R)
37
The Sound of Music (1965,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments