My Favorite Movies


  Theguywhoneversleeps's Rating My Rating
1
Fight Club (1999,  R)
Click to Rate
2
Full Metal Jacket (1987,  R)
Click to Rate
3
Saving Private Ryan (1998,  R)
Click to Rate
4
The Great Escape (1963,  Unrated)
Click to Rate
5
Cross of Iron (1977,  R)
Click to Rate
6
A Clockwork Orange (1971,  R)
Click to Rate
7
Trainspotting (1996,  R)
Click to Rate
8
Platoon (1986,  R)
Click to Rate
9
The Siege of Firebase Gloria (1989,  Unrated)
Click to Rate
10
On Borrowed Time (1939,  Unrated)
Click to Rate
11
Apocalypse Now (1979,  R)
Click to Rate
12
Training Day (2001,  R)
Click to Rate
13
Pulp Fiction (1994,  R)
Click to Rate
14
The Ghost and the Darkness (1996,  R)
Click to Rate
15
Tombstone (1993,  R)
Click to Rate
16
The Doors (1991,  R)
Click to Rate
17
Top Gun (1986,  PG)
Click to Rate
18
GoodFellas (1990,  R)
Click to Rate
19
Casino (1995,  R)
Click to Rate
20
Taxi Driver (1976,  R)
Click to Rate
21
Ronin (1998,  R)
Click to Rate
22
The Deer Hunter (1978,  R)
Click to Rate
23
Raging Bull (1980,  R)
Click to Rate
24
Sin City (2005,  R)
Click to Rate
25
From Dusk Till Dawn (1996,  R)
Click to Rate
26
Desperado (1995,  R)
Click to Rate
27
Enemy at the Gates (2001,  R)
Click to Rate
28
Braveheart (1995,  R)
Click to Rate
29
The Road Warrior (1981,  Unrated)
Click to Rate
30
A Beautiful Mind (2001,  PG-13)
Click to Rate
31
Predator (1987,  R)
Click to Rate
32
We Were Soldiers (2002,  R)
Click to Rate
33
The Patriot (2000,  R)
Click to Rate
34
Lord of War (2005,  R)
Click to Rate
35
Unforgiven (1992,  R)
Click to Rate
36
True Lies (1994,  R)
Click to Rate
37
Escape from New York (1981,  R)
Click to Rate
38
The Sum of All Fears (2002,  PG-13)
Click to Rate
39
Crimson Tide (1995,  R)
Click to Rate
40
American Hardcore (2006,  R)
Click to Rate
41
I Heart Huckabees (2004,  R)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments