My Favorite Movies
| tHeMaKeUpViXeNDeadly's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
San Francisco (1936, Unrated) |
|
|
| 2 |
Carefree (1938, Unrated) |
|
|
| 3 |
Paris When It Sizzles (1964, Unrated) |
|
|
| 4 |
A Place in the Sun (1951, Unrated) |
|
|
| 5 |
Blossoms in the Dust (1941, Unrated) |
|
|
| 6 |
Rock-a-Bye Baby (1958, Unrated) |
|
|
| 7 |
A Man Called Horse (1970, R) |
|
|
| 8 |
An Affair to Remember (1957, Unrated) |
|
|
| 9 |
Come Live with Me (1941, G) |
|
|
| 10 |
Harold and Maude (1971, PG) |
|
|
| 11 |
To Kill A Mockingbird (1962, Unrated) |
|
|
| 12 |
Pin Up Girl (1944, Unrated) |
|
|
| 13 |
The Prince and the Showgirl (1957, Unrated) |
|
|
| 14 |
How To Marry A Millionaire (1953, Unrated) |
|
|
| 15 |
The Misfits (1961, Unrated) |
|
|
| 16 |
Some Like It Hot (1959, Unrated) |
|


