My Favorite Movies
| TheMobscene's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Crow (1994, R) |
|
|
| 2 |
Ocean's Eleven (2001, PG-13) |
|
|
| 3 |
Underworld (2003, R) |
|
|
| 4 |
Bram Stoker's Dracula (1992, R) |
|
|
| 5 |
Underworld: Evolution (2006, R) |
|
|
| 6 |
The Lord of the Rings - The Fellowship of the Ring (2001, PG-13) |
|
|
| 7 |
The Lord of the Rings - The Two Towers (2002, PG-13) |
|
|
| 8 |
The Lord of the Rings - The Return of the King (2003, PG-13) |
|
|
| 9 |
The Phantom of the Opera (1989, R) |
|
|
| 10 |
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005, PG-13) |
|
|
| 11 |
Shrek (2001, PG) |
|
|
| 12 |
Shrek 2 (2004, PG) |
|
|
| 13 |
Batman Begins (2005, PG-13) |
|
|
| 14 |
Interview with the Vampire (1994, R) |
|
|
| 15 |
Click (2006, PG-13) |
|
|
| 16 |
Enter the Dragon (1973, R) |
|
|
| 17 |
The Phantom of the Opera (2004, PG-13) |
|
|
| 18 |
Spawn (1997, R) |
|
|
| 19 |
Spider-Man 3 (2007, PG-13) |
|
|
| 20 |
The Illusionist (2006, PG-13) |
|


