My Favorite Movies


  TheodorosTaliadoros's Rating My Rating
1
A Clockwork Orange (1971,  R)
A Clockwork Orange 5.0 Stars
five stars movies
Click to Rate
2
Eyes Wide Shut (1999,  R)
Eyes Wide Shut 5.0 Stars
five stars movies
Click to Rate
3
Lolita (1962,  Unrated)
Lolita 5.0 Stars
Five stars movies
Click to Rate
4
Mulholland Drive (2001,  R)
Mulholland Drive 5.0 Stars
Five stars movies
Click to Rate
5
Bullets Over Broadway (1994,  PG)
Bullets Over Broadway 5.0 Stars
five stars movies
Click to Rate
6
Dogville (2003,  R)
Dogville 5.0 Stars
Five star movie!!!
Click to Rate
7
Manderlay (2006,  Unrated)
Manderlay 5.0 Stars
Five stars movies
Click to Rate
8
Hurlyburly (1998,  R)
Hurlyburly 5.0 Stars
Five stars movies
Click to Rate
9
Cinema Paradiso (Nuovo Cinema Paradiso) (1988,  R)
Cinema Paradiso (Nuovo Cinema Paradiso) 5.0 Stars
Five stars movies
Click to Rate
10
The Darjeeling Limited (2007,  R)
The Darjeeling Limited 5.0 Stars
Five stars movies
Click to Rate
11
Four Rooms (1995,  R)
Click to Rate
12
Love and Death (1975,  PG)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments