My Favorite Movies


  TheOfficialPageOfBab's Rating My Rating
1
First Sunday (2008,  PG-13)
First Sunday 5.0 Stars
This movie was sooo funny!
Click to Rate
2
This Christmas (2007,  PG-13)
This Christmas 4.5 Stars
This movie waz great jus cuz Chris Brown was in it!lol
Click to Rate
3
Hustle & Flow (2005,  R)
Hustle & Flow 2.5 Stars
it was NOT dat good
Click to Rate
4
Norbit (2007,  PG-13)
Norbit 3.5 Stars
Anything with Eddie Murphy in it iz funny
Click to Rate
5
ATL (2006,  PG-13)
ATL 3.5 Stars
TI iz soo sexy!
Click to Rate
6
Diary of a Mad Black Woman (2005,  PG-13)
Click to Rate
7
Feel the Noise (2007,  PG-13)
Feel the Noise 2.5 Stars
I like this movie but it ain't all that...
Click to Rate
8
Roll Bounce (2005,  PG-13)
Roll Bounce 5.0 Stars
This movie wastight
Click to Rate
9
Not Another Teen Movie (2001,  R)
Click to Rate
10
How She Move (2008,  PG-13)
Click to Rate
11
Tyler Perry Madea's Family Reunion (2006,  PG-13)
Click to Rate
12
The Bucket List (2007,  PG-13)
The Bucket List 3.0 Stars
The beginning iz kinda slow but it is funny
Click to Rate
13
The Great Debaters (2007,  PG-13)
The Great Debaters 3.0 Stars
haven't seen this movie yet but everybody says itz good so i'mma give it 4 starz
Click to Rate
14
One Missed Call (2008,  PG-13)
Click to Rate
15
Mad Money (2008,  PG-13)
Click to Rate
16
Stomp the Yard (2007,  PG-13)
Click to Rate
17
Eddie Murphy Delirious (1983,  Unrated)
Click to Rate
18
Dr. Dolittle 2 (2001,  PG)
Click to Rate
19
Nutty Professor II - The Klumps (2000,  PG-13)
Click to Rate
20
Shrek 4-D (Shrek 3-D) (2003,  Unrated)
Click to Rate
21
Dreamgirls (2006,  PG-13)
Click to Rate
22
The Haunted Mansion (2003,  PG)
Click to Rate
23
Dr. Dolittle (1998,  PG-13)
Click to Rate
24
Daddy Day Care (2003,  PG)
Click to Rate
25
I Am Legend (2007,  PG-13)
Click to Rate
26
The Beyonce Experience LIVE (,  Unrated)
Click to Rate
27
The Pink Panther (2006,  PG)
Click to Rate
28
Carmen - A Hip Hopera (2001,  PG-13)
Click to Rate
29
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
Click to Rate
30
Freddy vs. Jason (2003,  R)
Click to Rate
31
The Girl Hunters (1963,  Unrated)
Click to Rate
32
The Color Purple (1985,  PG-13)
Click to Rate
33
War of the Worlds (2005,  PG-13)
Click to Rate
34
Meet the Spartans (2008,  PG-13)
Click to Rate
35
300 (2007,  R)
Click to Rate
36
Mama, I Want to Sing! (2008) (2007,  Unrated)
Click to Rate
37
All You've Got (2006,  PG-13)
Click to Rate
38
Vanilla Sky (2001,  R)
Click to Rate
39
Shrek (2001,  PG)
Click to Rate
40
In Her Shoes (2005,  PG-13)
Click to Rate
41
Things You Can Tell Just By Looking At Her (2000,  PG-13)
Click to Rate
42
50 First Dates (2004,  PG-13)
Click to Rate
43
Charlie's Angels (2000,  PG-13)
Click to Rate
44
Bad Girls (1994,  R)
Click to Rate
45
Poison Ivy (1992,  R)
Click to Rate
46
Ever After - A Cinderella Story (1998,  PG-13)
Click to Rate
47
Never Been Kissed (1999,  PG-13)
Click to Rate
48
Scream (1996,  R)
Click to Rate
49
Lucky You (2006,  PG-13)
Click to Rate
50
Duplex (Our House) (2003,  PG-13)
Click to Rate
51
The Heartbreak Kid (2007,  R)
Click to Rate
52
Night at the Museum 2: Escape from the Smithsonian (2009,  Unrated)
Click to Rate
53
Meet The Fockers (2004,  PG-13)
Click to Rate
54
Along Came Polly (2004,  PG-13)
Click to Rate
55
Heavyweights (Heavy Weights) (1995,  PG)
Click to Rate
56
Meet the Parents (2000,  PG-13)
Click to Rate
57
There's Something About Mary (1998,  R)
Click to Rate
58
Night at the Museum (2006,  PG)
Click to Rate