Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Therobbie1101047529's Rating My Rating
1
Now Voyager (1992,  Unrated)
2
Dark City (1998,  R)
3
Stargate (1994,  PG-13)
4
Excalibur (1981,  R)
5
The Fifth Element (1997,  PG-13)
6
Latter Days (2004,  Unrated)
7
But I'm A Cheerleader (2000,  R)
8
Desert Blue (1999,  R)
9
Stonewall (1996,  R)
10
Holiday Heart (2000,  R)
11
Dinner at Eight (1933,  Unrated)
12
Once Were Warriors (1994,  R)
13
Dark Victory (1939,  Unrated)
14
A Home of Our Own (1993,  PG)
15
The Apostle (1998,  PG-13)
16
28 Days Later (2003,  R)
17
Nowhere (1997,  R)
18
Sparkler (1999,  R)
19
Secrets & Lies (1996,  R)
20
You Can Count On Me (2000,  R)
21
Happiness (1998,  Unrated)
22
Killing Zoe (1994,  R)
23
The Whales of August (1987,  PG)
24
Being There (1979,  PG)
25
Two Family House (2000,  R)
26
Deep Impact (1998,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments