My Favorite Movies
Give list a short description
| TheScotishWelshMan's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
|
| 2 |
Natural Born Killers (1994, R) |
|
|
| 3 |
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy (2004, PG-13) |
|
|
| 4 |
The Dark Knight (2008, PG-13) |
|
|
| 5 |
Step Brothers (2008, R) |
|
|
| 6 |
Iron Man (2008, PG-13) |
|
|
| 7 |
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007, R) |
|
|
| 8 |
Spider-Man 3 (2007, PG-13) |
|
|
| 9 |
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer (2007, PG) |
|
|
| 10 |
Transformers (2007, PG-13) |
|
|
| 11 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
|
| 12 |
Rush Hour 3 (2007, PG-13) |
|
|
| 13 |
Fantastic Four (2005, PG-13) |
|
|
| 14 |
Rush Hour (1998, PG-13) |
|
|
| 15 |
Spider-Man (2002, PG-13) |
|
|
| 16 |
Spider-Man 2 (2004, PG-13) |
|
|
| 17 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
|
| 18 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 19 |
Rush Hour 2 (2001, PG-13) |
|
|
| 20 |
Scary Movie 2 (2001, R) |
|
|
| 21 |
Payback (1999) (1999, R) |
|



