My Favorite Movies
This is some of my favorite movies that I like to watchsometimes. I own most of them. Some are hard to find on DVD.
| thesouthernlady's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Green Street Hooligans (2005, R) |
|
|
| 2 |
Hairspray (1988, PG) |
|
|
| 3 |
Edward Scissorhands (1990, PG-13) |
|
|
| 4 |
The Nightmare Before Christmas (The Nightmare Before Christmas in Disney Digital 3-D) (1993, PG) |
|
|
| 5 |
The Rocky Horror Picture Show (1975, R) |
|
|
| 6 |
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006, PG-13) |
|
|
| 7 |
Memoirs of a Geisha (2005, PG-13) |
|
|
| 8 |
Freedom Writers (2007, PG-13) |
|
|
| 9 |
Road Trip (2000, R) |
|
|
| 10 |
Eurotrip (2003, R) |
|
|
| 11 |
Monsters, Inc. (2001, G) |
|
|
| 12 |
Elvira, Mistress of the Dark (1988, PG-13) |
|


