Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  theSTACEYJAY428089's Rating My Rating
1
All Over The Guy (2001,  R)
Click to Rate
2
Little Miss Sunshine (2006,  R)
Click to Rate
3
The NeverEnding Story (1984,  PG)
Click to Rate
4
Best in Show (2000,  PG-13)
Click to Rate
5
Pulp Fiction (1994,  R)
Click to Rate
6
Labyrinth (1986,  PG)
Click to Rate
7
The Princess Bride (1987,  PG)
Click to Rate
8
Steel Magnolias (1989,  PG)
Click to Rate
9
Moonstruck (1987,  PG)
Click to Rate
10
The Goonies (1985,  PG)
Click to Rate
11
The Breakfast Club (1985,  R)
Click to Rate
12
The People Vs. Larry Flynt (1996,  R)
Click to Rate
13
Basquiat (1996,  R)
Click to Rate
14
Natural Born Killers (1994,  R)
Click to Rate
15
Dancer in the Dark (2000,  R)
Click to Rate
16
Babel (2006,  R)
Click to Rate
17
Annie Hall (1977,  PG)
Click to Rate
18
Playing by Heart (1998,  R)
Click to Rate
19
Black Snake Moan (2007,  R)
Click to Rate
20
200 Cigarettes (1999,  R)
Click to Rate
21
Drawing Restraint 9 (2005,  Unrated)
Click to Rate
22
Dogville (2003,  R)
Click to Rate
23
The Brown Bunny (2003,  Unrated)
Click to Rate
24
Adam & Steve (2005,  Unrated)
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments