My Favorite Movies
The greatest movies of all time.
| TheSuccessfulHobo's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Godfather (1972, R) |
|
| 2 |
It's a Wonderful Life (1946, Unrated) |
|
| 3 |
Schindler's List (1993, R) |
|
| 4 |
To Kill A Mockingbird (1962, Unrated) |
|
| 5 |
Pulp Fiction (1994, R) |
|
| 6 |
The Shawshank Redemption (1994, R) |
|
| 7 |
Reservoir Dogs (1992, R) |
|
| 8 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977, PG) |
|
| 9 |
Fight Club (1999, R) |
|
| 10 |
A Clockwork Orange (1971, R) |










