My Favorite Movies


  TheTechnoSamurai1224's Rating My Rating
1
Clerks (1994,  R)
2
Gladiator (2000,  R)
3
Clerks II (2006,  R)
4
Mallrats (1995,  R)
5
Jay and Silent Bob Strike Back (2001,  R)
6
The Last Samurai (2003,  R)
7
The Florentine (1999,  R)
8
Braveheart (1995,  R)
9
Pineapple Express (2008,  R)
10
Dogma (1999,  R)
11
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006,  PG-13)
12
Fear and Loathing in Las Vegas (1998,  R)
13
SLC Punk (1998,  R)
14
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007,  PG-13)
15
Batman Begins (2005,  PG-13)
16
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003,  PG-13)
17
Iron Man (2008,  PG-13)
18
Ultimate Avengers: The Movie (2006,  PG-13)
19
The Boondock Saints (1999,  R)
20
The Incredible Hulk (2008,  PG-13)
21
The Punisher (2004,  R)
22
The Dark Knight (2008,  PG-13)
23
Fight Club (1999,  R)
24
Batman Gotham Knight (2008,  Unrated)
25
The Invincible Iron Man (2007,  PG-13)
26
Ultimate Avengers 2: Rise of the Panther (2006,  PG-13)
27
Harold & Kumar Go to White Castle (2004,  R)
28
Punisher: War Zone (2008,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments