My Favorite Movies


  TheUndertaker2442596's Rating My Rating
1
10 Things I Hate About You (1999,  PG-13)
Click to Rate
2
50 First Dates (2004,  PG-13)
Click to Rate
3
A Clockwork Orange (1971,  R)
Click to Rate
4
A Nightmare on Elm Street (1984,  R)
Click to Rate
5
Ace Ventura: Pet Detective (1994,  PG-13)
Click to Rate
6
Ace Ventura - When Nature Calls (1995,  PG-13)
Click to Rate
7
Alien (1979,  R)
Click to Rate
8
Aliens (1986,  R)
Click to Rate
9
American History X (1998,  R)
Click to Rate
10
American Pie (1999,  R)
Click to Rate
11
American Pie 2 (2001,  R)
Click to Rate
12
Anger Management (2003,  PG-13)
Click to Rate
13
Apocalypse Now (1979,  R)
Click to Rate
14
Armageddon (1998,  PG-13)
Click to Rate
15
Austin Powers - International Man of Mystery (1997,  PG-13)
Click to Rate
16
Austin Powers - The Spy Who Shagged Me (1999,  PG-13)
Click to Rate
17
Austin Powers in Goldmember (2002,  PG-13)
Click to Rate
18
Back to the Future (1985,  PG)
Click to Rate
19
Back to the Future Part II (1989,  PG)
Click to Rate
20
Back to the Future Part III (1990,  PG)
Click to Rate
21
Batman (1989,  PG-13)
Click to Rate
22
Beetlejuice (1988,  PG)
Click to Rate
23
Big Daddy (1999,  PG-13)
Click to Rate
24
Big Momma's House (2000,  PG-13)
Click to Rate
25
Blade (1998,  R)
Click to Rate
26
Blade II (Blade 2) (2002,  R)
Click to Rate
27
Blade - Trinity (2004,  R)
Click to Rate
28
Blades of Glory (2007,  PG-13)
Click to Rate
29
Blazing Saddles (1974,  R)
Click to Rate
30
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan (2006,  R)
Click to Rate
31
Braveheart (1995,  R)
Click to Rate
32
Cool Runnings (1993,  PG)
Click to Rate
33
Dead Poets Society (1989,  PG)
Click to Rate
34
Die Hard (1988,  R)
Click to Rate
35
Die Hard With a Vengeance (Die Hard 3) (1995,  R)
Click to Rate
36
Dirty Dancing (1987,  PG-13)
Click to Rate
37
Disturbia (2007,  PG-13)
Click to Rate
38
Dodgeball - A True Underdog Story (2004,  PG-13)
Click to Rate
39
Dumb and Dumber (1994,  PG-13)
Click to Rate
40
Eurotrip (2003,  R)
Click to Rate
41
Fantastic Four (2005,  PG-13)
Click to Rate
42
Ferris Bueller's Day Off (1986,  PG)
Click to Rate
43
Fight Club (1999,  R)
Click to Rate
44
Final Destination (2000,  R)
Click to Rate
45
Final Destination 2 (2003,  R)
Click to Rate
46
Final Destination 3 (2006,  R)
Click to Rate
47
Forrest Gump (1994,  PG-13)
Click to Rate
48
Full Metal Jacket (1987,  R)
Click to Rate
49
Gone in 60 Seconds (Gone in Sixty Seconds) (2000,  PG-13)
Click to Rate
50
Grandma's Boy (2006,  R)
Click to Rate
51
Ghostbusters (1984,  PG)
Click to Rate
52
Grease (1978,  PG)
Click to Rate
53
Halloween (1978,  R)
Click to Rate
54
Hot Fuzz (2007,  R)
Click to Rate
55
I Am Sam (2002,  PG-13)
Click to Rate
56
Interview with the Vampire (1994,  R)
Click to Rate
57
Indiana Jones and the Temple of Doom (1984,  PG)
Click to Rate
58
Indiana Jones and the Last Crusade (1989,  PG-13)
Click to Rate
59
Jackass - The Movie (2002,  R)
Click to Rate
60
Jackass: Number Two (2006,  R)