My Favorite Movies
| thewholemtaistapped2's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
The Family Man (2000, PG-13) |
|
|
| 2 |
Alien (1979, R) |
|
|
| 3 |
Aliens (1986, R) |
|
|
| 4 |
The Butterfly Effect (2004, R) |
|
|
| 5 |
The Exorcist (1973, R) |
|
|
| 6 |
The Chronicles of Riddick (2004, Unrated) |
|
|
| 7 |
Pitch Black (2000, R) |
|
|
| 8 |
The Fifth Element (1997, PG-13) |
|
|
| 9 |
The Day After Tomorrow (2004, PG-13) |
|
|
| 10 |
Doomsday (2008, R) |
|
|
| 11 |
Cyborg (1989, R) |
|
|
| 12 |
Star Trek - First Contact (1996, PG-13) |
|
|
| 13 |
The Shining (1980, R) |
|
|
| 14 |
What Happens in Vegas (2008, PG-13) |
|
|
| 15 |
The Texas Chainsaw Massacre (1974, R) |
|
|
| 16 |
Stand by Me (1986, R) |
|
|
| 17 |
The Mosquito Coast (1986, PG) |
|
|
| 18 |
Penitentiary (1979, R) |
|
|
| 19 |
Penitentiary 2 (1982, R) |
|
|
| 20 |
Blood In, Blood Out (1993, R) |
|
|
| 21 |
8 Mile (2002, R) |
|
|
| 22 |
American Me (1992, R) |
|
|
| 23 |
Scarface (1983, R) |
|
|
| 24 |
Menace II Society (1993, R) |
|
|
| 25 |
Paid in Full (2002, R) |
|
|
| 26 |
Undefeated (2003, Unrated) |
|
|
| 27 |
Meet Dave (2008, PG) |
|


