My Favorite Movies
| TheyAlwaysLeave's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Superman Returns (2006, PG-13) |
|
|
| 2 |
Major Payne (1995, PG-13) |
|
|
| 3 |
The Benchwarmers (2006, PG-13) |
|
|
| 4 |
When a Stranger Calls (2006, PG-13) |
|
|
| 5 |
The Others (2001, PG-13)
So uh, I have some advise. DO NOT watch this at Casey's house when you are alone with Kristen...unless your in for a good laugh..haha we were watching it and a scary part came so we were like holding onto eachother and we were breathing the same it was hilarious, i couldnt concentrate on the movie was laughing!! Great Great Great movie! |
|
|
| 6 |
Stepmom (1998, PG-13) |
|
|
| 7 |
The Phantom of the Opera (2004, PG-13) |
|
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End (2007, PG-13) |
|
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006, PG-13) |
|
|
| 10 |
Pirates of the Caribbean - The Curse of the Black Pearl (2003, PG-13) |
|
|
| 11 |
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005, PG-13) |
|
|
| 12 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004, PG) |
|
|
| 13 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002, PG) |
|
|
| 14 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone (Harry Potter and the Philosopher's Stone) (2001, PG) |
|
|
| 15 |
The Prestige (2006, PG-13) |
|
|
| 16 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007, PG-13) |
|


