Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. thisis123me89
  2. Keith

Way To Many To Make One List!! There's more then what's there, but it takes to much time to go through the whole list

  thisis123me89's Rating My Rating
1
Cars (2006,  G)
Cars 4.5 Stars
Really good, I really wanted to see it and finally I did today
Click to Rate
2
Ultraviolet (2006,  PG-13)
Ultraviolet 4.0 Stars
Pretty good, but sort of fake and confusing
Click to Rate
3
Underworld: Evolution (2006,  R)
Underworld: Evolution 5.0 Stars
Really, really good, alot better than the first one...way more action!
Click to Rate
4
X-Men: The Last Stand (2006,  PG-13)
X-Men: The Last Stand 5.0 Stars
Really good
Click to Rate
5
Stay Alive (2006,  PG-13)
Stay Alive 5.0 Stars
Frickin wicked...trippy as hell!
Click to Rate
6
Gridiron Gang (2006,  PG-13)
Gridiron Gang 5.0 Stars
Really Good, loved it...its a keeper
Click to Rate
7
The Guardian (2006,  PG-13)
The Guardian 5.0 Stars
7 stars all the way...absolutely loved it...most amazing movie I have seen in a while!!!!!
Click to Rate
8
Far From Home - The Adventures Of Yellow Dog (1996,  PG)
Far From Home - The Adventures Of Yellow Dog 5.0 Stars
Really good movie, watch this with my dad all the time
Click to Rate
9
Hardball (2001,  PG-13)
Hardball 5.0 Stars
Really liked it, it was really good
Click to Rate
10
The Fast and the Furious: Tokyo Drift (2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 5.0 Stars
Really, really good!!!!!Loved it but I'm a car fanatic!!!!
Click to Rate
11
The Benchwarmers (2006,  PG-13)
The Benchwarmers 4.5 Stars
super funny
Click to Rate
12
The Master of Disguise (2002,  PG)
The Master of Disguise 5.0 Stars
Turtle, Turtle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Hilarious!!!!!!!!!!!
Click to Rate
13
Step Up (2006,  PG-13)
Step Up 5.0 Stars
Loved it, moves and beats were wicked
Click to Rate
14
Accepted (2006,  PG-13)
Accepted 5.0 Stars
Frickin Amazing, So F'in Hilarious!!!!!!!LMFAO!!!!!!
Click to Rate
15
Larry The Cable Guy - Git-R-Done (,  Unrated)
Larry The Cable Guy - Git-R-Done 5.0 Stars
Wickedly Hilarious!!!
Click to Rate
16
Blue Collar Comedy Tour: The Movie (2003,  PG-13)
Blue Collar Comedy Tour: The Movie 5.0 Stars
OMG!!
Click to Rate
17
Rollerball (2002,  PG-13)
Rollerball 5.0 Stars
wicked movie
Click to Rate
18
District B13 (Banlieue 13) (2004,  R)
District B13 (Banlieue 13) 5.0 Stars
Wicked except for the subtitles
Click to Rate
19
Larry the Cable Guy: Health Inspector (2006,  PG-13)
Larry the Cable Guy: Health Inspector 5.0 Stars
Frickin Hilarious...I almost peed myself, lol
Click to Rate
20
Malibu's Most Wanted (2003,  PG-13)
Malibu's Most Wanted 5.0 Stars
White People Really Shouldn't Act Black!!
Click to Rate
21
Catch That Kid (Mission Without Permission) (2004,  PG)
Catch That Kid (Mission Without Permission) 5.0 Stars
I want one of those karts!!!!
Click to Rate
22
Snow Day (2000,  PG)
Click to Rate
23
Take the Lead (2006,  PG-13)
Take the Lead 5.0 Stars
Really wicked movie!!
Click to Rate
24
Double Take (2001,  PG-13)
Double Take 5.0 Stars
really good
Click to Rate

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments