My Favorite Movies
| thisissusanbell's Rating | My Rating | ||
|---|---|---|---|
| 1 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004, R) |
|
|
| 2 |
Persepolis (2007, PG-13) |
|
|
| 3 |
Roman de Gare (Crossed Tracks) (2007, R) |
|
|
| 4 |
De Battre mon Coeur s'est Arrêté (The Beat That My Heart Skipped) (2005, Unrated) |
|
|
| 5 |
Dogville (2003, R) |
|
|
| 6 |
Ne le Dis à Personne (Tell No One) (2006, Unrated) |
|
|
| 7 |
Secretary (2002, R) |
|
|
| 8 |
A Room for Romeo Brass (2000, R) |
|
|
| 9 |
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford (2007, R) |
|
|
| 10 |
Cache (Hidden) (2005, R) |
|
|
| 11 |
La Face cachée (2007, Unrated) |
|
|
| 12 |
La Haine (Hate) (1995, R) |
|
|
| 13 |
The Triplets of Belleville (Les Triplettes de Belleville, Belleville Rendez-vous) (2003, PG-13) |
|


