My Favorite Movies
| thompsonfamilygang's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Seven Mummies (7 Mummies) (2005, Unrated) |
|
| 2 |
A Good Day To Die (Children of the Dust) (1995, R) |
|
| 3 |
MacArthur Park (2003, R) |
|
| 4 |
The Lost Boys (1987, R) |
|
| 5 |
Body Snatchers (1993, R) |
|
| 6 |
10 Things I Hate About You (1999, PG-13) |
|
| 7 |
Ned Kelly (2004, R) |
|
| 8 |
I'm Not There (2007, R) |
|
| 9 |
The Patriot (2000, R) |
|
| 10 |
The Dark Knight (2008, PG-13) |
|
| 11 |
A Knight's Tale (2001, PG-13) |
|
| 12 |
Candy (2006, R) |
|
| 13 |
Two Hands (1999, R) |
|
| 14 |
The Four Feathers (2002, PG-13) |
|
| 15 |
Monster's Ball (2001, R) |
|
| 16 |
Lords of Dogtown (2005, PG-13) |
|
| 17 |
The Brothers Grimm (2005, PG-13) |
|
| 18 |
Brokeback Mountain (2005, R) |
|
| 19 |
Casanova (2005, R) |
|
| 20 |
Blackrock (Black Rock) (1997, Unrated) |
|
| 21 |
The Order (The Sin Eater) (2003, R) |





















